Ana SayfaSEOTikTok'ta İçerik Üretme Fikirleri

TikTok’ta İçerik Üretme Fikirleri

-

2016 yılının Eylül ayında Çin şirketi ByteDance tarafından kurulan TikTok, ilk zamanlar Douyin adı ile çıkış yapmıştır. Bununla birlikte çok kısa sürede, çok talep görmesi ile çok fazla kullanıcı sayısına erişip, global piyasaya daha ayak uydurabilmek adına TikTok ismini almıştır.  TikTok’u diğer sosyal medya platformlarından ayıran en önemli özelliklerinden birisi ise 15 saniyelik kısa videolar oluşturarak, paylaşma imkanı sunmasıdır. Bununla birlikte TikTok 1 milyar kullanıcı sayısına erişerek, her bir kesime de hitap ettiğini kanıtlamış oldu.  150 ülkede her yaştan insana ulaşmayı başardı. 

TikTok çok kısa bir sürede dünyaca ünlü sosyal medya uygulamalarının başında gelerek aynı zamanda birçok kullanıcının bu mecrada para kazanmasını olanak sağlamaktadır. Durum böyle olunca TikTok’ta içerik üretmek ve fazla kullanıcı sayısına sahip olmak çok önemli. Birçok kişi farklı içerik üretme arayışına girerek hem para kazanmayı, hem de daha fazla kişiye ulaşmayı hedeflemektedir. TikTok para kazanabilme imkanının fazla olabilmesi nedeniyle sürekli gelişmekte ve yeni kullanıcılara ulaşmaktadır. Durum böyle olunca içerik üretmek son derece önemlidir.

TikTok’ta farklı içerikler üretmek için neler yapmalıyız?

 • Takipçi sayısı kazanabilmek ve geniş kitlelere ulaşmak son derece önemlidir.
 • İlginç içerikler ve orijinal içerikler üretmek daha fazla kitleye ulaşmanızı sağlar. 
 • Dans etmek (TikTok’ta popüler olan şarkı ve müziklerle dans edebilir, kendi koreografinizi oluşturabilirsiniz.)
 • Şarkı söylemek (Sesi güzel olanlar için çok fazla kişiye ulaşmak ve popüler olmak için çok iyi bir yoldur. Bununla birlikte bilinen şarkıları ve bilinen şarkıların nakaratlarını söylerseniz, daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz.)
 • Sosyal deney videoları çekmek (Her zaman geniş kitlelere ulaşmayı sağlar. Ve birçok kişinin izlemeyi sevdiği bir video türüdür.)
 • Oyun oynamak (Tiktok’ta oyun oynarken canlı yayın açabilir, oynadığınız oyunları profilinizde paylaşabilirsiniz. Bununla birlikte Tiktok’ta sık sık oyun turnuvaları düzenleniyor, bu turnuvalara katılıp çeşitli ödüller kazanma şansı da elde edebilirsiniz.)
 • Şaka videoları çekmek (Şaka videoları birçok kişinin izlemeyi tercih ettiği videoların başında yer alıyor. Çeşitli konseptlerde video çekerek, çevrenizdeki kişileri de dahil edebilirsiniz.)
 • Akım videoları çekmek. (TikTok’ta popüler olmanın ve tüm kitlelere hitap edebilmenin en önemli yolu akım videoları çekmekten geçiyor. Ne kadar akım videolarına ayak uydurursanız, o kadar fazla kişiye ulaşabilirsiniz.)
 • TikTok efektleri ile çeşitli videolar çekmek. (TikTok’ta yer alan efektler ile videolar çekmek ve dublaj yapmak popülerliği de bir o kadar arttırır.)
 • Makyaj videoları çekmek. (Makyaj videoları tüm sosyal medya platformlarında olduğu gibi TikTok’ta da büyük bir rağbet görüyor. Çok fazla kişiye ulaşmak istiyorsanız makyaj videolarını da içerik planınıza dahil etmekte fayda var.)
 • Hayvan videoları çekmek. (İçerisinde birçok kişinin yer aldığı TikTok’ta hayvanseverlerin sayısı da bir hayli fazla. Evcil hayvanınız varsa çeşitli videolar çekip TikTok’ta paylaşabilirsiniz.)
 • Yemek videoları çekmek. (Yemek videoları geniş bir kitleye ulaşmayı sağlıyor. )

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dönüşüm Hunisi Satışları Nasıl Etkiler?

Dönüşüm Hunisi Satışları Nasıl Etkiler?

0
Dönüşüm hunisi, satın alma süreçlerinin başından sonuna kadar izlenen yolları ifade etmektedir. Dönüşüm hunisinin kullanılması, satın alma süreçlerinin benzer bir yapıda ilerlemesinden kaynaklanmaktadır. Dönüşüm...
Viral Pazarlama Nedir?

Viral Pazarlama Nedir?