Sonuçları görmek ve/veya aramayı sonlandırmak için "esc" tuşuna basın.

SEO Eğitimi

AramaMotoru.com olarak 6. SEO Eğitimi‘ni veriyoruz. 22 – 23 Nisan 2017 tarihlerinde Gaziantep TEKNOPARK’ta düzenlenecek olan eğitim toplam 14 saat sürecek. Eğitimi Sunucu Çözümleri genel müdürü Ferdi Küçük, Tarboosh Games pazarlama müdürü Abdurrahman Koçak, İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama sorumlusu İsmail Emrah Demirayak ve İmza İnternet Teknolojileri’nin kurucusu Hasan Yaşar verecek.

SEO Eğitimi Ayrıntılı bilgileri;

Zaman : 22 – 23 Nisan 2017 (Saat: 10:00 – 17:00 Arası / Toplam 14 Saat)

Yer : Gaziantep TEKNOPARK

Eğitmenler:

 • Hasan Yaşar (Kimdir?)
 • İsmail Emrah Demirayak (Kimdir?)
 • Abdurrahman Koçak Kimdir?
  Bilgisayar Mühendisidir. Meteksan Sistem A.Ş.’de birçok projede Uzman Yazılım Mühendisi olarak çalışmıştır. Fatih Türker ile birlikte Kurumsal Yazılım Çözümleri, Otomasyon, Web ve Oyun Programlama alanlarında faaliyet gösteren Diff Teknoloji isimli şirketi kurmuş ve başarılı projelere imza atmışlardır. Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında yönetici olarak yer almış, sosyal faaliyetlerde bulunmuştur. Yerel ağız üzerine online bir sistemin kurucusu ve yöneticisidir. Sosyal Medya ve Sosyal Mühendislik alanlarında çeşitli yazıları ve söyleşileri mevcuttur. “Yapay Duygusal Zekâ”, “Sosyal Medya İlişkileri” “İnsan Kaynakları” uzmanlıklarının yanında “Sosyal Mühendislik” kavramına katkıda bulunmaktadır. Çeşitli dergilerde yazıları ve söyleşileri mevcuttur. Çevresel Farkındalık ve Girişimcilik, Sosyal Mühendislik, Bağımlılık ve Gereklilik Arasında Teknoloji, Gaziantep’te Girişimcilik isimli konferansları mevcuttur. Tübitak’tan Akredite Teknoloji Tabanlı Başlangıç Firmaları Mentörü’dür. Halen Tarboosh Games isimli oyun şirketinin ortağı olarak Pazarlama ve İdari İşler Müdürlüğünü yürütmektedir. Evli ve 1 çocuk babasıdır.
 • Ferdi Küçük Kimdir?
  2000 yılında başlamış olduğu yazılım geliştirici serüvenini 2013 yılı itibariyle IT ile birleştirerek, Sunucu Çözümleri çatısını kurmuştur. 2013 yılından günümüze Sunucu Çözümleri genel müdürlük görevini üstlenmiştir.

Katılımcılara SEO Eğitim Katılım Sertifikası verilecektir. Bu sertifika ile birlikte AramaMotoru.com tarafından verilecek diğer eğitimlere indirimli olarak katılabileceksiniz.

#6 SEO Eğitimi / 22 – 23 Nisan 2017 / Gaziantep TEKNOPARK
#5 SEO Eğitimi
/ 25 – 26 Şubat 2017 / KWORKS
#4 SEO Eğitimi / 10 – 11 Aralık 2016 / KWORKS
#3 SEO Eğitimi / 19 – 20 Kasım 2016 / KWORKS
#2 SEO Eğitimi / 19 – 20 Eylül 2016 / Konya Rixos Hotel
#1 SEO Eğitimi / 27 – 28 Ağustos 2016 / KWORKS

SEO Eğitimi İçeriği Nedir?

 1. Arama motorları nasıl çalışır?
 2. SEO nedir ve neden gereklidir?
 3. SEO’nun temelleri
 4. Kelime analizi nedir? Nasıl yapılır?
 5. Site içi linkleme nedir? Site link ağacı nasıl oluşturulur?
 6. Site haritası nedir? Nasıl oluşturulur?
 7. Domain ve SEO
 8. SEO Araçları ve Servisleri
 9. Backlink nedir?
 10. Nasıl backlink elde edilir?
 11. SEO için içerik nasıl üretilir?
 12. Site hızının SEO’ya etkisi nedir? Nasıl sitemizi hızlandırabiliriz.
 13. Sıkça yapılan hatalar nedir? Nasıl çözeriz?
 14. Schema (microdatalar)
 15. Site analizi için araçlar nelerdir? Siteyi nasıl analiz ederiz?
 16. WordPress nasıl kullanılır, SEO için hangi eklentiler kurulmalıdır?
 17. Search Console (Webmaster Tools) kullanımı

SEO Eğitimine Kimler Katılmalıdır?

 • Üniversite öğrencileri,
 • Yeni mezunlar,
 • SEO alanında ilerlemek isteyenler,
 • Yeni bir girişim kuran veya kurmayı düşünen kişiler,
 • Şirket sahipleri ve SEO konusunda ajanslarla çalışmayı düşünen kişiler,
 • İnternet sitesine sahip olan veya site açmayı düşünen herkes katılabilir.

SEO Eğitiminin Amacı Nedir?

SEO yani arama motoru optimizasyonu, web sitenize ziyaretçi çekmenin en önemli kaynaklarından biri olmuştur. SEO eğitiminin amacı ise arama motorlarından en etkili şekilde sonuca ulaşmanıza sağlamaktadır. Şayet SEO konusuna hakim olabilirseniz gireceğiniz sektörde üst sıralara yerleşebilir ve daha çok insana ulaşabilirsiniz. İnternette rakiplerinizin önüne geçebilmek için bu çalışmaları yapmak şarttır. SEO konusunda yapmanız ve yapmamanız gereken şeyleri öğrenerek doğru adımlar atabilirsiniz.

Hasan Yaşar Kimdir?

1998 yılında internet dünyası ile tanışmıştır. Hazırlamış olduğu ilk projesini 1999 yılında geniş kitlelere duyurmayı başarmıştır. İstanbul Kültür Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunudur. 98 yılından itibaren bir çok internet projesi hazırlamış, danışmanlık vermiş ve büyümelerine katkı sağlamıştır. SEO’nun henüz isminin koyulmadığı yıllarda arama motorlarında üst sıralarda çıkmak için çalışmalar yapmıştır. Marmara Üniversitesi’nde Yaratıcılık ve Yenilikçilik Yönetimi “Creativity and Innovation Management” dersi ve İstanbul Kültür Üniversitesi’nde SEO Eğitimi vermektedir. Bilgi birikimini aktarabilmek amacıyla SEO Eğitimi’ni herkese açık biçimde vermeye başlamıştır.

Oktay Çomak Kimdir?

Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya bölümünden mezun olmuştur. 10 yıllık SEO ve IT tecrübesi bulunmaktadır. Şu anda Hürriyet Gazetesi’nde SEO yöneticisi olarak çalışmaktadır. Daha öncesinde Reknova ve Youth Republic gibi alanlarında başarılı firmalarda çalışmıştır.