Ana SayfaSEOEtkileşim almanızı sağlayacak 4 içerik türü

Etkileşim almanızı sağlayacak 4 içerik türü

-

SEO için en önemli etkenlerden birisi ise etkileşimdir. Kullanıcıların içerikleriniz ile etkileşimde bulunması sitenizin değerini arttıracaktır. Bazı içerik türleri ise kullanıcılar tarafından yüksek oranda etkileşim almaktadır. Sitenizde hedefiniz etkileşimi arttırmak ise yazımızda önerdiğimiz 4 içerik türü ile kullanıcıların içerikleriniz ile etkileşime geçme olasılığını arttıracaktır.

Google algoritmasında büyük değişiklik başlıyor

Görüş, düşünce yazıları

Her konuda insanların farklı görüşleri vardır bu görüşleri içeriğe dönüştürmeniz ise diğer insanların farklı görüşlerini içeriğiniz altında sunmalarına teşvik eder. İnsanlar karşıt görüşler ile iletişime geçmeyi kendi görüşünü ona geçirmeye meyilli olduğu için içeriklerinizin altına yorum yapmaktan çoğu zaman çekinmeyecektir. Eğer sizinle aynı görüşe sahip başka bir kullanıcı içeriğinizi beğenirse sosyal medya aracılığı ile içeriğinizi paylaşma adımına geçmesi muhtemeldir.

Nasıl yapılır içerikleri

Nasıl yapılır içerikleri her zaman ön planda bulunuyor. İnternetin her yaşa ve kitleye ulaşılması ile beraber her konuda “nasıl yapılır?” sorguları arttı ve artmaya devam ediyor. Bilmediğiniz bir konuda yardıma ihtiyacınız olduğunda nasıl yapılır? sorgusunu kullanarak başka bir kişinin oluşturduğu içeriği kullanıyorsunuz ve çoğu zaman bu içerikten faydalanan insanlar teşekkür etmek için yorum yapabiliyor veya sizin sunduğunuz etkileşimi arttırıcı yollar ile size teşekkürlerini iletiyorlar. Örnek olarak nasıl yapılır sorgusunda yorumlara içeriği puanlama ekler iseniz etkileşime teşvik etmiş olacaksınız.

Araştırma içerikleri

Araştırma içerikleri her zamanın modasıdır. Herhangi bir konuda yazılmış araştırma içerikleri eğer doğru kaynaklar gösterilerek ve grafikler kullanarak desteklenirse kullanıcıyı uzun araştırma yazılarınızda tutabilir aynı zamanda paylaşım, yorum ve diğer içerik üreticilerin içeriklerinde sizden bahsetme olasılığını arttıracaktır.

Trend içerikler

Trend içerikler kısa süreli olarak önem kazanır ve paylaşım olasılığı diğer içerik türlerinde daha fazladır. Trend bir konu hakkında yazılmış içi dolu ve eğlenceli içeriklerin diğer içerik türlerinden daha fazla sosyal paylaşıma yorum bırakmaya teşvik ettiği çok net ortadadır. Örnek olarak anlık olarak kripto para haberini ilgilenen kişiler hızla çevresi ile paylaşır ancak haberin canlılığı bir haftayı geçmesi nadir bir durumdur. Sosyal paylaşımı düşünerek trend içerikler üretmeniz sitenizi besleyecektir.

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

0
Arama motorlarının temel amacı, kullanıcılara yaptıkları aramalarla ilgili en uygun sonuçları sunmaktır. Arama niyeti veya kullanıcı arama niyeti, arama yapan kullanıcıların gerçek niyetlerini ifade...