Ana SayfaSosyal MedyaPinterest'te Nasıl Para Kazanılır?

Pinterest’te Nasıl Para Kazanılır?

-

Pinterest ağırlıklı olarak görsel paylaşım sitesi olarak bilinir. Sosyal medyadan para kazanmanın arttığı şu dönemde insanlar sosyal medyadan para kazanabilecekleri platformlar arıyorlar. Pinterest’te para kazanmanın en ideal olduğu platformların başında yer alıyor. Pinterest birçok kişinin tercih etmesi nedeniyle gelecek yıllarda da popüler olacak gibi gözüküyor.


Pinterest’te Para Kazanma Rehberi

İnsanlar sosyal medyadan para kazanmanın birçok yolunu aramaktadırlar. Pinterest bu sosyal medya platformlarının başında gelir. Bununla birlikte Pinterest’te para kazanabilmek için ilk olarak bir web sitesine sahip olmalısınız. WordPress tabanlı bir web sitesi ilk adım için yeterli olacaktır. Bununla birlikte Google Adsense’e kayıt olarak, reklamlardan gelir sağlayabilirsiniz. Sitenize gelen kişilerin, yerleştirdiğiniz reklamlara tıklaması ile bir gelir elde edebilirsiniz.  Bunun ilk koşullarından birisi için aktif bir Pinterest hesabına sahip olmalısınız ve bu hesaptaki ilgi çeken görselleri, sitenize optimize ederek ziyaretçi çekebilirsiniz. Daha sonra sitenize gelenler, sitenizde yer alan reklamlara tıkladıkça, para kazanabilirsiniz. Burada önemli olan noktalardan birisi ise Google AdSense için belirli şartlar var, bu şartları taşımazsanız ne yazık ki faydalanamazsınız.

google adsense nedir

Pinterest’te Para Kazanmak için Püf Noktalar


Sık sık Pinterest’te yer alan “Pinterest’te Popüler” başlığını takip edebilirsiniz. Bu sayede de popüler olan pinleri anlık olarak takip edebilir, o doğrultuda paylaşım yapabilirsiniz. Bununla birlikte Pinterest ürün satışı için çok uygun bir ortam olmakla birlikte, ürünlerinizin satışını da Pinterest üzerinden yapabilirsiniz. Pinterest’te etkili bir satış için en önemli kısım, etkili görsel paylaşımıdır. Paylaştığınız görseller ne kadar ilgi çekici ise o kadar fazla kişiye ulaşabilirsiniz.  Pinterest’te her ay 2 milyardan fazla arama yapılıyor. Pinterest kullanan yaklaşık 400 milyon kişi var iken Pinterest satış yapmak için çok uygun bir platforma dönüşüyor. 

Pinterest’te Para Kazanmak için Yapılması Gerekenler

  • Dikkat çekici görseller bulun.
  • Göze çarpan pinler oluşturun. 
  • Pin tanımaması yapın. (Pin açıklamalarına anahtar kelime eklemeyi ve hashtag kullanımını unutmayın.)
  • Diğer kullanıcılar ile etkileşimde bulunun. (Pinterest’te büyüyebilmenin en önemli yollarından birisi başka kişilerle etkileşimde bulunmaktan geçiyor.)
  • İşletme hesabına sahip olun. (Pinterest’te satış yapabilmek, para kazanabilmek için son derece önemli bir adımdır.  Bu durum para kazanmanıza, satış ortaklıkları bulmanıza, danışmanlık hizmeti vermenize yardımcı olur.)
  • Hesabınızda basın kiti bulundurma. (Özellikle Pinterest’te danışmanlık hizmeti vermek isteyenler için önemlidir. Basın kiti sayesinde diğer işletmelere hangi hizmeti verdiğinizi paylaşabilirsiniz.)
  • Ortaklıklar hakkında şeffaflık ilkesini benimseyin. (Ortaklıklarınız var ise bunu belirtin. Bununla birlikte ortaklık kullanarak paylaştığınız her pin için #affiliate etiketini kullanmayı unutmayın.
  • Pinterest’teki yeniliklerden haberdar olun.
  • Kurallar uygun hareket edin. (Bu durum hem para kazanmanızı engelleyecek durumlardan kurtarır, hem de Pinterest politikasına uygun hareket etmenize olanak verir.)

Son olarak, Pinterest’te para kazanabilmenin en büyük adımı sabır ve bolca zaman ayırmadan geçiyor. Ne kadar sabırlı olur ve zamanınızı bu platforma ayırırsanız o kadar karşılığını alabilirsiniz. Pinterest’te para kazanabilmenin yolu zaman, içerik üretimi, anahtar kelime, yaratıcılık ve etiket paylaşımından geçiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

UX Design (User Experince) Nedir?

UX Design (User Experince) Nedir?

0
Kullanıcı Deneyimi Tasarımı (User Experience), mobil uygulama veya web sitesi gibi dijital ürünlerin kullanıcı deneyimini gözlemleyip, kullanıcı için en iyi hale getirmek üzere tasarlanmasıdır....