Ana SayfaSEOFazla JavaScript Kullanan Siteler Mobil Öncelikli İndekslemeden Yararlanamayabilir

Fazla JavaScript Kullanan Siteler Mobil Öncelikli İndekslemeden Yararlanamayabilir

-

Google mühendislerinden John Mueller’e göre fazla JavaScript kullanan siteler Mobil Öncelikli İndekslemeden yararlanamayabilir. Mueller çok fazla JavaScript kullanımının sitenin mobil öncelikli indekslemeye geçirilmesinde sıkıntı yaşanacağını belirtti

Fazla JavaScript Kullanan Siteler Mobil Öncelikli İndekslemeden Yararlanamayabilir

Genelde Hangout üzerinden takipçilerinin sorularını yanıtlarken verdiği bilgiler ile tanıdığımız Google mühendisi John Mueller en son yaptığı Hangout toplantısında önemli noktalara değindi.

Yoğun olarak JavaScript ve Flash kullanılarak oluşturulan bir oyun sitesinin sahibi içeriğinin Google tarafından taranıp taranmayacağını ve sitesinin mobil aramalarda yer alıp almayacağını sordu. John Mueller takipçisinin sorusuna cevaben “Fazla JavaScript kullanan siteler mobil öncelikli indekslemeden yararlanamayabilir” dedi. Bu durumun kesin bir cevabı olmadığını belirten Mueller, “Sitelerin mobil öncelikli indekslemeden faydalanıp faydalanamayacağı site sahipleri tarafından bilinemez. Ancak Google, kullanıcıların güvenliğini düşünecek ve muhtemelen güvenlik için aşırı JavaScript kullanan sitelerin mobil öncelikli indekslemeden yararlanmalarını engeleyecektir ” ifadelerini kullandı.

Mueller aşırı JavaScript kullanımının önüne geçmek için takipçilerine önerilerde de bulunmayı ihmal etmedi. Mueller takipçilerine “Gereksiz JavaScript kullanımından kaçmak, mobil ve masaüstü versiyonlarında kullanılacak JavaScript dosyalarını ayırmak büyük ölçüde bu durumun önüne geçecektir” dedi. Konuşmanın tamamını aşağıda yer alan videodan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Search Engine Journal

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

SEO stratejileri ne sıklıkla güncellenmelidir?

SEO stratejileri ne sıklıkla güncellenmelidir?

0
Bu yazıda SEO ( Arama Motoru Optimizasyonu) stratejileri ve bu stratejiler hangi sıklıkta güncellenmeli hakkında bilgilere yer almaktadır. SEO İçin Arama İpuçları SEO stratejilerine geçmeden önce...