Ana SayfaSEOGoogle Reklamlara Genel Bakış Sayfasından Yeni Düzenlemeler Yapılabilecek

Google Reklamlara Genel Bakış Sayfasından Yeni Düzenlemeler Yapılabilecek

-

Google reklamlara genel bakış sayfasındaki öne çıkan kartların birkaçından anında hızlı değişiklikler yapılabilecek.

Google Reklam kampanyalarınızdaki Genel Bakış sayfasında daha önce zaman geçirmediyseniz, artık göz atmanın zamanı gelmiş olabilir. Google, kampanyanın içgörülerine odaklanmayı amaçlayan kartlar sayfasında devamlı olarak güncelleme yapıyor. Sayfanın tüm önceliği, iyileştirilmesi gereken bölgeleri kolayca belirlemek. Yeni gelen güncelleme ile ücretli arama yöneticileri güncellemeleri sayfanın kendisinden yapabilecek.

Genel Bakış sayfasındaki kartların birçoğuna, Google düzenleme yeteneklerini ekledi. Çarşamba günü, kullanıcıların anahtar kelime kartındaki anahtar kelimeleri tek tek nasıl düzenleyeceklerini gösteren şu tweet’i attı.

Genel Bakış sayfasından yapılabilecek diğer düzenlemeler:

  • Kampanyaları, reklam gruplarını ve anahtar kelimeleri duraklatma veya kaldıkları yerden devam ettirme
  • Kampanya bütçelerini düzenleme
  • Anahtar kelime ve reklam grubu tekliflerini düzenleme
  • Reklam metnini düzenleme
  • Negatif anahtar kelimeleri doğruca “aramalar” kartına ekleyerek alakalı olmayan arama terimlerini hariç tutma

Mevcut Reklamlardan, Yeni Reklamlar Oluşturun ve Kaydedin

Reklam metnini yalnızca düzenleyebilmenin yanı sıra, reklamı bir reklam grubuna farklı bir şekilde hızlıca eklemek isterseniz, “en çok görüntülenen arama ağı reklamları” kartından kopyalayıp, istediğiniz düzenleyebilirsiniz.

Mevcut Reklamlardan, Yeni Reklamlar Oluşturun ve Kaydedin

Google Reklamlara Genel Bakış Sayfasındaki Anahtar Kelime Uyarıları

(Ücretsiz Uyarı Sistemleri yazımızı inceleyerek, uyarı sistemleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.)

Dikkat çeken bir diğer özellik ise, “arama anahtar kelimeleri” kartında, Google’ın, düşük kalite puanına veya sağ üst köşede sarı bir üçgenle başka sorunlara sahip anahtar kelimeleri bizlere göstermesi. Bu özellik, işaretli bir anahtar kelimenin üzerine gelindiğinde, anahtar kelime hakkında düzenleme yapabileceğiniz ayrıntıların bulunduğu sarı bir uyarı penceresi açar.

Google Reklamlara Genel Bakış sayfasında düşük kaliteli bir puan uyarısı.

Google Reklamlara Genel Bakış sayfasında düşük kaliteli bir puan uyarısı.Dikkat çeken bir diğer özellik ise, “arama anahtar kelimeleri” kartında, Google’ın, düşük kalite puanına veya sağ üst köşede sarı bir üçgenle başka sorunlara sahip anahtar kelimeleri işaretlemesidir.

İşaretli bir anahtar kelimenin üzerine gelmek, uyarı hakkındaki bilgileri ve düzenleme yapmak için tıklama yeteneğini içeren ayrıntılar kutusunu getirir.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Pinterest'te Nasıl Takipçi Kazanılır?

Pinterest’te Nasıl Takipçi Kazanılır?

0
Pinterest, dijital ortamda pazarlama yapıyorsanız her yönden yararlanabileceğiniz sosyal medya platformlarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Pinterest’in bir yıl içerisinde edindiği aktif aylık kullanıcı sayısı,...