Ana SayfaSEOGoogle, Search Console Doğrulamasını Kolaylaştırıyor

Google, Search Console Doğrulamasını Kolaylaştırıyor

-

Google, site sahiplerinin sitelerini Google Search Console’da doğrulamasını kolaylaştıracak bir yenilik duyurdu. Bu yenilik ile birlikte Google Search Console doğrulaması otomatik olarak gerçekleştirilecek ve şu an olduğu gibi bir düzenleme gerekmeyecek.

Search Console Doğrulaması Otomatik Olarak Gerçekleşecek

Google’ın yaptığı bu geliştirme ile birlikte Google Analytics’te sitelerinin doğrulamasını gerçekleştirmiş olan site sahipleri ayrıca bir işlem yapmalarına gerek kalmadan Google Search Console’da otomatik olarak doğrulanacaktır. Bu güncellemeyi henüz almamış kullanıcılar, bir Google Analytics mülkünün sahibi olduklarında Search Console’daki doğrulama sürecini hızlandırabiliyorlar ama işlem hala manuel olarak yapılması gerekiyor.

Bu güncelleme tamamlandığında ve tüm kullanıcıların kullanımına sunulduğunda tüm süreç otomatik hale getirilecektir. Teoride, kullanıcılar hiç bir zaman Search Console’da sitelerini doğrulamasalar bile doğrulanmış bir mülke sahip olabilirler. Bu iyi bir şey çünkü Google, indeksleme hataları gibi önemli bilgileri Search Console aracılığıyla mail ve Search Console mesajı olarak gönderir. Dolayısıyla, bir site sahibi daha önce Search Console panelinde raporları görüntülemekle ilgilenmese bile raporlar ile ilgili iletiler Google’dan gelmeye devam eder.

Konu Hakkında Google Paylaşımı

“Search Console, web sitesi sahiplerine Google Arama’da performans açısından kritik öneme sahip olabilecek bilgiler sağlayan ücretsiz bir araçtır. Google Search Console doğrulandıktan sonra web sitelerinin Google Arama’daki performansıyla ilgili arama sorguları, web sitesinin sıralaması ve tıklama ve gösterim sayısı gibi raporlar derler. Ayrıca, bir sitenin dizine eklenmesi, web sitesindeki çeşitli uygulanmış özelliklerin durumu ve kritik sorunların bildirimleri ve bildirimleri hakkında bilgi vardır. ”

Otomatik doğrulama şu an beta aşamasında ve önümüzdeki aylarda kullanıma sunulacak.

Google Search Console İle İlgili Yazılarımızdan Bazıları:

KAYNAK: Search Engine Journal

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

0
Arama motorlarının temel amacı, kullanıcılara yaptıkları aramalarla ilgili en uygun sonuçları sunmaktır. Arama niyeti veya kullanıcı arama niyeti, arama yapan kullanıcıların gerçek niyetlerini ifade...