Ana SayfaSEOSearch Console Yeni Sürümü ile Birlikte Beta Sürümüne Son Verdi

Search Console Yeni Sürümü ile Birlikte Beta Sürümüne Son Verdi

-

Google Search Console yeni sürümü ile birlikte beta sürümüne son verdi. Bugün yapılan resmi açıklama ile birlikte yeni Search Console’un resmi olarak beta sürümünü tamamladığını duyurdu.

Search Console Yeni Sürümü ile Birlikte Beta Sürümüne Son Verdi

İlk yayına alındığı tarih olan Ocak 2018’den beri beta sürümünde olan yeni Search Console artık beta sürümünden çıktı. Gerek eski Search Console’daki çoğu özelliğin yeni Search Console’a aktarılmış olması, gerekse yeni özellikler eklenmesi ile teknik olarak zaten beta süreci biten yeni Search Console için yapılan resmi duyuru ile resmiyet kazanmış oldu.

Yeni Search Console’un beta sürümünden çıkmış olmasının bir diğer sebebi ise yoğun kullanım oranları. Eski sürümü kullanan birçok kullanıcı yeni sürüme geçiş yaptı. Yapılan açıklamada “Eski Search Console’da yer alan ancak hala yeni sürümde bulunmayan bazı özellikleri olsa da, en yaygın kullanım durumlarının yeni Search Console’da daha iyi bir şekilde desteklendiğine inanıyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Yeni Search Console’a İki Yeni Özellik

Yapılan resmi açıklama birlikte ayrıca yeni Search Console’a eklenen iki yeni özellikte duyuruldu. Bu iki özellik ise şunlar;

Manuel İşlemler Raporu : Aktif manuel işlemler ve güvenlik sorunları artık Genel Bakış bölümünde yer alan Manuel İşlemler bölümünden kontrol edilebiliyor.

URL İnceleme Aracı (Canlı) : Kullanıcılar URL inceleme aracının canlı sürümünü kullanarak anlık olarak URL inceleme işlemini gerçekleştirebiliyor.

Search Console‘un klasik sürümünü kullanmaya devam eden kullanıcılar, eski sürümde bir özellik kullandığında bunları yeni sürümde de kullanabileceklerini belirten bir mesaj ile karşılaşacak.

Ancak, Google, klasik Search Console’un ne zaman tamamen kapatılacağına dair bir açıklama gerçekleştirmedi. Eski sürümü tercih eden kullanıcılar, isterlerse eski sürümü kullanmaya devam edebilir.

Ayrıca Google, eski raporları ve özellikleri yeni Search Console‘a taşımaya devam edeceklerini de vurguladı.

Kaynak : Search Engine Journal

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Site Hızı: Dijital Dönüşümün Anahtarı Nedir?

Site Hızı: Dijital Dönüşümün Anahtarı Nedir?

0
Site hızı, bir web sitesinin içeriğini kullanıcının görüntüleyebilmesi için ifade edilen  yüklenme süresidir. Kullanıcının bir web sitesinde tarayıcılara girmeye başladığı andan itibaren site tamamen...