Ana SayfaSEOGoogle, Üçüncü Parti Teknik Destek Hizmetleri Reklamlarını Sınırlıyor

Google, Üçüncü Parti Teknik Destek Hizmetleri Reklamlarını Sınırlıyor

-

Google son dönemde güncellediği araçlarını geliştirmeye devam ediyor. Kullanıcı deneyimi odaklı olarak geliştirmelere bir yenisi Google Ads tarafındaki politika güncellemesi eklendi. Bu güncelleme ile Google teknik destek hizmetleri reklamlarını sınırlıyor.

Google Teknik Destek Hizmetleri Reklamlarını sınırlıyor

Google, üçüncü taraf teknik destek sağlayıcılarına yönelik reklamları sınırlamak için Google Ads reklamcılık politikalarını güncellediğini duyurdu.

Google’ın bu değişikliği yapmasının arkasında teknik destek hizmetleri sunan üçüncü tarafların yanıltıcı reklamlarındaki artış nedeniyle bu kararın verildiği öğrenildi.

“Önemli önceliklerimizden biri, sağlıklı reklamcılık ekosistemini korumaktır ve bu insanları yanlış yönlendirici, uygunsuz ve zararlı reklamlardan korumak anlamına gelir… Belirli kategorilerde yanıltıcı veya yırtıcı davranışlarda bir artış gördüğümüzde, ek önlemler alırız.”

Reklamların kısıtlamanması, bu kategorideki reklamların tamamen yasaklanması anlamına gelmez. Bu, yalnızca yasal hizmet sağlayıcıların reklam yayınladığından emin olmak için Google’ın önlemler alacağı anlamına gelir. Önümüzdeki aylarda, Google Ads üçüncü taraf teknik destek hizmetlerinin sağlayıcılarının tamamlanması için gerekli olacak bir doğrulama programı yayınlayacak.

Bağımlılık Tedavi Merkezleri Yıllık Ücret Ödeyecek

Google Ads, reklam yayınlamadan önce artık bir dış şirket tarafından doğrulanması gereken bağımlılık tedavi merkezleri için de benzer önlemler almaktadır. Ek olarak tedavi merkezleri ayrıca doğrulama için ön ödeme yapmak zorundadırlar ve onaylanmış durumlarını korumak için ek bir yıllık ücret ödemeleri gerekmektedir.

Bu güncellemeler üçüncü taraf teknik destek sağlayıcılarının doğrulama programı açısından neler bekleyebileceğinin bir örneğidir. Bununla birlikte Google, doğrulama programının kullanıma sunulmadan önce detayların beklemesine rağmen henüz herhangi bir ayrıntı vermedi.

Üçüncü taraf teknik destek hizmetlerinin yasal sağlayıcıları için önemli bir sıkıntı olsa da, en azından Google, ihtiyaç kredileri ve kefalet, tahsilat hizmetleri için yaptığı gibi reklamları yasaklama rotasını seçmemiştir.

Google Ads ile ilgili bazı yazılarımız

KAYNAK: Search Engine Journal

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Site İçi SEO ve Site Dışı SEO Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

Site İçi SEO ve Site Dışı SEO Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

0
Site içi SEO, sayfa içeriğinin kalitesi, başlık düzeni ve iç bağlantılar gibi çeşitli faktörleri kapsar. Site dışı SEO denildiğinde ise akla ilk olarak backlinkler...