Ana SayfaSEMGoogle Ads iki adımlı doğrulama özelliği geldi

Google Ads iki adımlı doğrulama özelliği geldi

-

Google güncellemeleri son zamanlarda hem arama sonucu sayfalarında hem de Google araçlarında hatırı sayılır derece arttı. Son zamanlarda Google’ın değişikliklerini takip etmek uygulamak için yoğun çaba sarf etmek gerekiyor. Yakın zamanda Google Adword’ün Google Ads olarak kullanılmaya başlanmasının ardından şimdi de Google Ads iki adımlı doğrulama özelliği geldi.

Google AdWords Resmi Olarak Google Ads’e Yönlendiriliyor

Google Ads iki adımlı doğrulama

Dün Google Ads Developer Blog‘da yapılan açıklama ile Google Ads hesaplarında yönetici olan kullanıcıların başta Google Ads iki adımlı doğrulama olmak üzere çok faktörlü kimlik doğrulama kullanmasına imkan veren yeni bir özellik kullanıma sunuldu. Hayata geçirilen bu yeni kimlik doğrulama politikası bir Google Ads hesabında etkinleştirilmesi halinde, Google Ads iki adımlı doğrulama kullanan hesaba erişim sağlamak isteyen tüm kullanıcıların Google hesaplarıyla iki adımlı doğrulama işlemini yapması gerekiyor.

Aynı zamanda Google hesabı kullananlar, hesaplarını Gelişmiş Koruma Programı‘na kaydederek dönüşümlü olarak bu gereksinimi yerine getirebilir.

Google Ads Oteller İçin Yeni Kampanya Türünü Tanıttı

Google Ads iki adımlı doğrulama nasıl yapılır?

Google Ads iki adımlı doğrulama kullanan bir hesapta, Google Ads hesabına ulaşmak için OAuth2 erişim anahtarı (OAuth2 access token) oluşturbilmek için de erişim isteyen Google hesabı için iki adımlı doğrulama özelliğinin de oluşturulması gerekir. Google Ads iki adımlı doğrulama’yı nasıl kullanacağınızı buradan detaylarıyla inceleyebilirsiniz. Gerekli işlemleri uygulamadan Google Ads hesabına erişmeye çalışırsanız AuthorizationError.TWO_STEP_VERIFICATION_NOT_ENROLLED hatası ile karşılaşacaksınız.

Google Ads iki adımlı doğrulama işlemi tamamlandıktan sonra Google Ads hesabına tekrar erişim sağlanır. Geçiş yaptığınız çok faktörlü kimlik doğrulama politikası, AdWords API veya Google Ads API Beta’ya alternatif yollarla erişme şeklinizi etkilemez. Ayrıca, AdWords API ve Google Ads API’ına erişmek için bir OAuth2 erişim anahtarı ve geliştirici anahtarı da kullanabilirsiniz.

Google Ads Nedir?

Google Ads iki adımlı doğrulama, sadece doğrulanmış kullanıcıların Google hesaplarınıza erişebilmelerini sağlamayı amaçlamaktadır.

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Site İçi SEO ve Site Dışı SEO Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

Site İçi SEO ve Site Dışı SEO Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

0
Site içi SEO, sayfa içeriğinin kalitesi, başlık düzeni ve iç bağlantılar gibi çeşitli faktörleri kapsar. Site dışı SEO denildiğinde ise akla ilk olarak backlinkler...