Ana SayfaSEOGoogle AdWords Resmi Olarak Google Ads'e Yönlendiriliyor

Google AdWords Resmi Olarak Google Ads’e Yönlendiriliyor

-

Google AdWords yaklaşık 18 yıl önce kullanılmaya başlandığında Google çok basit amaca hizmet ediyordu. İnsanların ihtiyaçları doğrultusunda internette aramalar yaptığında doğru ürün veya hizmet için doğru işletmelerle iletişime geçebilmesini sağlamak. Artık 18 yıllık marka olan Google AdWords resmi olarak Google Ads’e yönlendiriliyor.

Kırtasiye malzemeleri, temizlik malzemeleri, boya ustaları veya insanları ihtiyacı olabilecek benzeri bir ürün veya hizmet için yapılan aramaları, kullanıcılara yarar sağlayacak ve alaka düzeyi eşleşen aramalar doğrultusunda Google’da anlık olarak alaka düzeyi yüksek kaliteli reklamlarla desteklemek. Oldukça basit bir mantığı olan Google’ın ilk reklamcılık ürününün başlangıç noktası buydu. Google reklamcılık kanalında sahip olduğu reklamcılık işininin temelini bu düşünce oluşturdu.

Google Ads nedir?

Google AdWords Resmi Olarak Google Ads’e Yönlendiriliyor

Bundan yaklaşık bir ay önce Google, AdWords reklamlarını yani arama motorunda kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik yaptığı aramalarda alaka düzeyi yüksek işletmelere ait reklamları için kullanmış olduğu 17 yılı aşkın bir süredir kullandığı marka olan Google AdWords’ü Google Ads ile yeniden pazara sunduklarını açıkladı. Daha önceden tarihi açıklanmış olan bu değişiklik bugün sabah saatlerinden itibaren gerçekleşti. adwords.google.com adresine ulaşmaya çalıştığınızda artık ads.google.com adresine yönlendiriliyorsunuz. Bu değişiklik ile birlikte AdWords logosu ile marka bilinci sona erdi ve deneyimleriyle birlikte marka bilinci Google Ads‘e aktarıldı.

Google AdWords Resmi Olarak Google Ads'e Yönlendiriliyor

Google’ın Google Ads ile birlikte açıkladığı diğer araçlar

@AdWords adresindeki Google AdWords Twitter hesabı kapatıldı ve tüm paylaşımları ile birlikte @GoogleAds‘a taşındı. Bundan sonraki Twitter iletişimi @GoogleAds hesabından devam edecek. Google, yeni Twitter hesabından bu şekilde yayınladı:

Şu anda marka adı dışında pek bir şey değişmiyor olsa da bugün tarihi bir gün!

KAYNAK: Search Engine Roundtable

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

0
Günümüz Dijital Dünyasında, reklam ve pazarlama stratejileri hızla değişmektedir. Bu değişimde en önemli rol oynayan şeylerden biri de farklı dijital reklam modellerinin olmasıdır.  Interstitial Reklamlar Interstitial...
SWOT Analizi Nedir?

SWOT Analizi Nedir?