Ana SayfaSEOGoogle Ads Oteller İçin Yeni Kampanya Türünü Tanıttı

Google Ads Oteller İçin Yeni Kampanya Türünü Tanıttı

-

Google Ads, reklamverenlerin otel reklamlarını daha iyi yönetmesine yardımcı olmak için tasarlanmış yeni bir kampanya türü sunmaya başladı. Otel kampanyaları, Google’ın sponsorlu otel fiyatları Google Haritalar’da listelendiğinde görünen ve 2010’da başlayan pazarlama çalışmalarının devamıdır. O zamandan beri otel reklamları Google arama sonuçları içerisinde geliştirilerek yer almaya devam etti ve reklam türünün gelişmesine katkıda bulundu. Google Ads Oteller İçin Yeni Kampanya Türü ile artık otel reklamları, reklamverenlerin ihtiyaç duydukları Google Ads’ten farklı bir platformda yönetmeleri yerine Google Ads içerisinde alternatif bir yönteme sahip.

Google Ads Nedir?

Google Ads Oteller İçin Yeni Kampanya Türü

Google Ads Oteller İçin Yeni Kampanya Türü bu yıl sonuna kadar tüm reklam verenlere sunulacak. Google’ın bu konuyla ilgili kısa açıklaması:

“Otel reklam ortaklarımız, satışların ve rezervasyonların hacminden memnun kaldılar. 2018’in ilk altı ayında, yönlendirilen müşteri sayısı bir önceki yıla göre % 65 arttı. Otel reklamları büyüdükçe, bazı iş ortaklarının Otel reklamlarını arama ve görüntülü reklam kampanyaları gibi diğer Google Ads’ten ayrı bir platformda yönetmekte zorlandıklarına dair geri bildirim aldıklarını öğrendik. ”

Ayrıca, otel fiyat paylaşımlarının yönetimini basitleştirmek için Google Ads’te yeni bir “Otel Merkezi (Hotel Center)” olacak.

Otel kampanyaları, diğer Google Ads kampanyalarına göre aşağıdaki avantajları sunacak:

  • Otel Grupları: Otelleri marka ve sınıf gibi önemli özelliklere göre düzenlenebilecek.
  • Özgün teklif verme kontrolleri: Bir gezginin konaklama süresinin uzunluğu veya check-in günü ve kitle teklifleri gibi otellere özgü teklif boyutları için optimize edilebilecek.
  • Akıllı teklif verme: Makine öğrenimini kullanarak ROI hedefinize göre rezervasyonlarınızı en üst düzeye çıkartılabilecek.
  • Zengin raporlama: Yeniden tasarlanan yeni Google Ads ile uyumlu duyarlı arayüz ile raporlar çok daha kullanışlı hale gelecek.

ROI Nedir? Nasıl Hesaplanır?

Otel Reklamları, bu yılın sonunda reklam verenlere açık beta olarak başlayacak. Mevcut Otel Reklamları Merkezi, yeni Otel Merkezi’ne aşamalı olarak taşınacak.

NOT: Google AdWords çok yakında “Google Ads” olacak. Yeni marka, 24 Temmuz 2018 tarihinde değişecektir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

KAYNAK: Search Engine Journal

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Rich Snippets Nedir?

Rich Snippets Nedir?

0
Rich Snippets, Türkçe’de zengin sonuçlar olarak da bilinir, arama motoru sonuç sayfalarında geliştirilmiş bilgiler veya veri parçacıkları gösterir. Bu snippets’lar, kullanıcılara arama sonuçlarında daha...