Ana SayfaSEOGoogle My Business Kullanıcıları Paylaşımlarına "Hemen Ara" Butonu Ekleyebilecekler

Google My Business Kullanıcıları Paylaşımlarına “Hemen Ara” Butonu Ekleyebilecekler

-

Google My Business’a gelen güncelleme ile birlikte, kullanıcılar yaptıkları paylaşımlara, “Hemen Ara” butonu ekleyebilecekler.

Eklenen “Hemen Ara” butonuna tıklanıldığında, Google My Business‘ta kayıtlı olan telefon numarasına çağrı yönlendirmesi olacak.

İşletmeler, buton ile ilişkili olan telefon numarasını değiştiremeyecekler. Bu da takip numarası kullanmanın mümkün olmayacağı anlamına geliyor.

Bu yeni özelliğin eklenmesi Colan Nielsen tarafından tespit edildi ve Twitter’da paylaşıldı:

Nielsen, attığı tweet’te bu özelliğin tüm kategorilerdeki işletmeler için kullanıma açık olduğunu belirtti.

“Hemen Ara” Butonu Dikkatli Kullanılmalı!

Joy Hawkins, Twitter’da “Hemen Ara” düğmesine bastıktan sonra, iş için bir inceleme yapılması gerektiğini belirtti.

İşletmeler “Hemen Ara” butonunu dikkate almalılar. Mümkün olduğunca üst seviyede bir hizmet sağlamalısınız çünkü bu servisten yararlanan müşterilerinizden inceleme yapılması istenmesi olasılığı oldukça yüksektir.

Müşterileri bir telefon görüşmesi yapmaya davet etmenin yanı sıra, müşteriler için rezervasyon yapmak, bir bültene kaydolmak, bir ürün satın almak veya özel bir teklif ile bağlantı kurmak için CTA düğmelerini de kullanabilirler.

Doğrulanmış bir Google My Business kaydı olan herhangi bir işletme, arama sonuçlarında, Haritalar’da ve GMB sayfasının kendisinde görünen paylaşımlar oluşturabilir.

Kaynak : Search Engine Journal

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

2024'te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

2024’te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

0
E-ticaret firmaları Instagram'ı, ürünlerini ve hizmetlerini sergilediği popüler bir araç olarak kullanmaya başladı. Bu platform, e-ticaret yapan küçük/büyük bütün işletmeler için yeni bir çağ...