Ana SayfaSEMGoogle Ads Rapor Düzenleyicisi Artık Dönemsel Karşılaştırmayı Destekliyor

Google Ads Rapor Düzenleyicisi Artık Dönemsel Karşılaştırmayı Destekliyor

-

Bir süre önce Google AdWords isim değiştirerek Google Ads olmuştu. İsim değişikliğinden sonra yeni güncellemelere gelmeye devam ediyor. Yeni güncellemeyle Google Ads rapor düzenleyicisi artık dönemsel karşılaştırmayı destekliyor.

Google Ads Rapor Düzenleyicisi Aracı

Daha önce hepimizin Google AdWords diye bildiği platform yakın zamanda isim değiştirip bir takım değişikliklere de giderek Google Ads olmuştu. Google AdWords’ün Google Ads olmasının ardından yeni özellikler ve özellik güncellemeleri hız kesmeden gelmeye devam etti. Bu güncellemelerden biride Google Ads rapor düzenleyicisi aracının artık iki farklı dönemi karşılaştırabiliyor olması.

Yeni güncelleme sayesinde reklamverenler artık istedikleri iki reklam dönemini kıyaslayabilecek ve kıyaslanan verileri gayet şık, görsel ve sade tasarımlı rapor ekranında kolay anlaşılabilir bir şekilde görebilecekler. Relamverenler tıpkı Google Analytics’te olduğu gibi belirli bir tarih aralığını seçerek bu aralığı dilerler ise son hafta, son ay veya dilenen bir tarih aralığı ile karşılaştırabilecek.

Güncelleme öncesinde reklamverenler sadece bir reklam dönemi için verileri görsel halde görebiliyorlardı. İki dönemin verilerini karşılaştırmak için, iki farklı rapor oluşturup bu raporları karşılaştırarak kıyaslama yapılması gerekiyordu. Ancak karşılaştırılan bu iki rapor yinede aynı ekranda görsel ve kıyaslamalı olarak yer almıyordu. Reklam verenler artık bu dertten kurtularak diledikleri anda diledikleri iki tarih aralığındaki verileri görsel bir şekilde karşılaştırabilecek. İşte yeni Google Ads reklam düzenleyicisi aracından ilk ekran görüntüsü;

Google Ads Rapor Düzenleyicisi Artık Dönemsel Karşılaştırmayı Destekliyor
Google Ads Rapor Düzenleyicisi Artık Dönemsel Karşılaştırmayı Destekliyor

Yukarıda paylaştığımız görsele bakıldığında veri gösteriliş şeklinin tıpkı Google Analytics gibi olduğu ve yine tıpkı Google Analytics’te olduğu gibi grafik üzerinde yer alan tarihlerden herhangi birinin üzerinde gelindiğinde o tarihteki veriler hakkında kesin bilgiler alınabildiği görülüyor.

Kaynak: Search Engine Journal

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

SEO stratejileri ne sıklıkla güncellenmelidir?

SEO stratejileri ne sıklıkla güncellenmelidir?

0
Bu yazıda SEO ( Arama Motoru Optimizasyonu) stratejileri ve bu stratejiler hangi sıklıkta güncellenmeli hakkında bilgilere yer almaktadır. SEO İçin Arama İpuçları SEO stratejilerine geçmeden önce...