Ana SayfaSEOGoogle ürün inceleme güncellemesini (Eylül 2022) başlattı

Google ürün inceleme güncellemesini (Eylül 2022) başlattı

-

Google, Eylül 2022 kapsamında yapacağını duyurduğu ürün inceleme güncellemesini başlattı. Güncellemeden, inceleme içerikleri yayınlayan siteler etkilenebilir.

Google, incelemelere yönelik güncellemelerine devam ediyor. Düşük kaliteli incelemelere sonuçlarda yer vermek istemeyen Google, bu kapsamda başlattığı güncellemelerin beşincisini de devreye aldı. Eylül 2022 ürün incelemesi güncellemesi olarak adlandırılan güncelleme, 20 Eylül itibariyle başladı ve yaklaşık 1 hafta sürecek. Google, güncelleme ile ilgili bilgilendirmeyi Twitter’da yaptı. Güncellenme tamamlandığında ise resmi güncelleme sayfasında detaylara yer verilecek.

Google, Eylül 2022 algoritma güncellemesini duyurdu

Google ürün inceleme güncellemesi neler getirecek?

Normalde güncellemeler 2 hafta sürse de Google duyurusunda güncellemenin büyük ölçüde tamamlandığını duyurdu. Bu bakımdan 1 haftalık süre içerisinde güncelleme kapsamındaki tüm çalışmaların tamamlanması bekleniyor. Konuyla ilgili resmi açıklamada “Farkındalık için, Eylül 2022 çekirdek güncellemesi tam olarak tamamlanmadı. Ancak büyük ölçüde tamamlandı. Bir hafta içinde güncellemenin tamamlanmasını ve güncellemeler sayfamızda paylaşılmasını bekliyoruz.” dedi.

Güncelleme çoğunlukla yapıldığından dolayı ürün inceleme sayfalarında değişiklikler ve etkiler görülmeye başlandı. Ürün incelemeleri yapan sitelerin trafiklerinde düşüş ya da çıkış olmasının güncellemeden kaynaklanabileceğini söyleyen Google, incelemeler yayınlamayan sitelerin kapsam dışında olduğunu da hatırlattı.

Faydalı içerik güncellemesi sonrasında Google ürün inceleme güncellemesinin gelmesi, güncellemenin daha etkili olmasına sebebiyet verebilir. Ayrıca, önceki güncellemelerden etkilenmeyen ürün inceleme sayfalarının yeni güncellemenin etkilerini görmesi de mümkündür.

Ürün inceleme güncellemesi nedir?

Google’ın ürün inceleme güncellemesi, derinlemesine araştırmalar paylaşan yüksek kaliteli ürün inceleme sayfalarını ödüllendirmek için tasarlanmış bir algoritma güncellemesidir. Düşük kalitede olan ürün inceleme sayfalarını ayrıştırarak daha iyi incelemelere yer vermek isteyen Google, bu güncellemeden olumsuz etkilenmek istemeyen site yöneticilerine de konuyla ilgili daha önce uyarı yapmıştı. Google kullanıcılardan ürünün kişisel olarak test edilmesini ya da denemiş kişiler tarafından incelemenin yazılmasını istiyor. Ayrıca fotoğraflar ve videolar ile desteklenmesi gereken incelemelerde ürün için avantajlar ve dezavantajlar, rakip ürünlerle karşılaştırmalara da yer verilmesi önemli.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

5 Adımda Dijital Marka Bilinirliğinizi Arttırın

5 Adımda Dijital Marka Bilinirliğinizi Arttırın

0
Günümüzde neredeyse her şeyin dijitalleştiği dünyada markaların da bilinirliklerini artırmaları için dijital dünyada yer edinmeleri gerekiyor. Kullanıcılar zamanlarının çoğunu çevrimiçi platformlarda geçiriyor,  ürün ya...