Ana SayfaSEOWix, anahtar kelime Semrush entegrasyonunu duyurdu

Wix, anahtar kelime Semrush entegrasyonunu duyurdu

-

Wix, platformu kullananların SEO çalışmalarına destek sağlayacak Semrush entegrasyonunu duyurdu. Kullanıcılar entegrasyon sayesinde SEO araçlarına ve anahtar kelime verilerine erişebilecek.

Son dönemlerde ciddi bir trend haline gelen ve kolay web site oluşturulma fırsatıyla ilgi gören Wix’te güncellemeler devam ediyor. SEO konusunda kullanıcılarına önemli bir avantaj sağlayacak yenilik, platformun daha da güçlenmesini sağlayabilir. Zira Semrush gibi SEO alanının en güçlü araçlarından birisi ile yapılan iş birliği sayesinde platform panelinden doğrudan Semrush araçları kullanılabilecek.

Website oluşturucu platformlarında SEO nasıl yapılacak?

Wix Semrush ortaklığı neler sunacak?

Açıklamalara göre yeni ortaklık sayesinde kullanıcılar daha güçlü sıralamalar alabilecek ve anahtar kelime konusunda doğrunda panel üzerinden kontrol sağlayabilecek. Güncellemenin en önemli özelliği ise tüm Wix kullanıcılarına özelliğin ücretsiz olarak sunulacak olması. Bazı SEO araçlarını ve anahtar kelime verilerini içeren entegrasyonda, Semrush üyeliği olanlara tüm özellikler kısıtlama olmaksızın sunulacak. Ücretsiz olarak kullanılacak Semrush hizmetinde kullanıcıların günlük 10 kelime sınırı bulunacak. Her kullanıcının Wix hesabına bağlı bir Semrush hesabı bulunacak.

Semrush anahtar kelime verilerinde ise Semrush’ın 21 milyardan fazla anahtar kelimeden oluşan küresel veritabanı kullanıma açılacak. Wix platformundaki kullanıcılar, gösterge tablosundan ayrılmadan anahtar kelimeler verilerine erişim sağlayabilecek. Wix kullanıcıları, Semrush’un SEO araç setinden arama amacı ve anahtar kelime zorluğu gibi metriklere erişebilir. Üstelik Semrush’tan iç görüler gibi pek çok detay ve veri de Wix’in SEO Kurulum Kontrol Listesi’nin bir parçası olarak yer alacak.

Semrush ve Wix iş birliğinden memnun

Semrush ve Wix’in temsilcilerinin bulunduğu basın toplantısı ile duyurulan yenilikte Semrush Kurumsal Çözümler Kıdemli Başkan Yardımcısı Marcus Tober “Semrush’ın anahtar kelime veritabanlarından ve ölçümlerinden yararlanan Wix, kullanıcılara akıllı fırsatlar bulmaları ve Google’daki sıralamalarını iyileştirmeleri için gerekli araçları sağlıyor. Organik Arama trafiği inanılmaz derecede değerli olduğundan, Wix’teki yeni entegrasyon işlerini büyütmelerine yardımcı olabilir. Artık işletme sahiplerinin web sitesi ve çevrimiçi pazarlama yönetimini kendi ellerine almalarının zamanı geldi ve Wix ve Semrush gibi platformlar bunu yapmalarına yardımcı olabilir.” dedi.

Wix SEO Başkanı Nati Elimelech ise entegrasyonun platformdaki SEO çalışmaları için önemli olduğuna vurgu yaptı.  Elimelech, “İşletmelere ve arama uzmanlarına sitelerinin arama motorlarında görünürlüğünü artırmaları için tek bir birleşik platforma sahip olmalarına yardımcı olmak her zaman bizim görevimiz olmuştur. Bu entegrasyonla, kullanıcılarımızın daha iyi araştırma yapmalarını ve içerik stratejilerine odaklanmak için doğru anahtar kelimeleri ve konuları doğrudan kontrol panellerinden seçmelerini sağlayarak SEO’yu demokratikleştirmede kayda değer bir adım daha atıyoruz. Kendimizi, SEO’yu herkes için daha erişilebilir hale getirmeye ve kullanıcılarımızın organik büyümelerini etkileyecek daha iyi kararlar almalarına yardımcı olmaya adadık.” dedi.

Wix’te Semrush anahtar kelime araştırması nasıl yapılır?

İlgili özellikten yararlanmak isteyenlerin yapması gereken ilk şey Wix hesabının Semrush ile bağlanmasıdır. B unu yapmak için Wix kontrol panelindeki SEO Kurulum Kontrol Listesine erişmeniz ve temel anahtar kelimelerinizi seçmek için entegrasyonu kullanma seçeneğini takip etmeniz gerekiyor.  Semrush verilerine erişmek için Semrush ile bağlantı kurmanız istenecektir. Bağlantı kurulduktan sonra, geçerli anahtar kelimeler için Semrush’un veritabanında arama yapabileceksiniz. Bu aşamada dikkat edilmesi gerekenler ise şöyle;

  • SEO kontrol listenize en fazla beş anahtar kelime ekleyebilirsiniz.
  • Semrush’un ücretsiz sürümünü kullanıyorsanız 24 saat içinde 10 anahtar kelime araması yapabilirsiniz.
Wix

Bağlantı sağlandıktan sonra yeni içeriklerinizde anahtar kelime seçimleri yaparak Semrush verilerini kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu sırada ülke gibi temel metrikleri belirleyebilir ve anahtar kelime için veriler almaya başlayabilirsiniz. Bu kapsamda ise hacim, trend, sıralama zorluğu ve arama amacı gibi önemli veriler kullanıcılara sunulmaktadır.

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

SEO'ya Ne Kadar Zaman ve Para Ayırmalıyım?

SEO’ya Ne Kadar Zaman ve Para Ayırmalıyım?

0
SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), çevrim içi görünür olmanıza, hedef kitlenize ve potansiyel müşterilerinize ulaşabilmek için gerekli bir stratejidir. SEO çalışmaları zaman ve emek gerektiren uzun...