Ana SayfaSEOGoogle, Eylül 2022 algoritma güncellemesini duyurdu

Google, Eylül 2022 algoritma güncellemesini duyurdu

-

Google, Eylül 2022 itibariyle yeni algoritma güncellemesini başlattığını duyurdu. Güncelleme kapsamında sıralamalarda önemli değişiklikler yaşanması bekleniyor.

12 Eylül 2022 itibariyle başlayan yeni Eylül 2022 algoritma güncellemesi, Google tarafından doğrulandı. Temel algoritma güncellemesi olarak duyurulan yeni güncelleme, yaklaşık 2 hafta sürecek. Bugüne kadarki temel algoritma güncellemelerinde önemli değişiklikler yaşandığından dolayı, Eylül 2022 güncellemesinde de benzer etkiler bekleniyor.

Google faydalı içerik güncellemesini başlatıyor!

Eylül 2022 algoritma güncellemesi neler sunacak?

Google, değişikliklerin veri merkezlerine dağıtmasına başladı. Bununla birlikte algoritmadaki değişiklikler, önümüzdeki birkaç gün içinde etkili olmaya başlayacak. Güncellemenin sadece belirli bir bölge ya da dile yönelik değil. Bu kapsamda birden fazla bölge ve dilde güncelleme etkisini gösterecek.

Google’dan Danny Sullivan tarafından yapılan açıklamada güncelleme için önemli detaylara değinildi. Geçtiğimiz dönemlerde başlatılan yararlı içerik güncellemesinin bu yeni güncelleme ile daha etkili olacağını söyleyen Sullivan “Belki yararlı içerik sinyali tek başına ölçeği değiştirmek ve birinin özel durumunda bir değişiklik yaratmak için yeterli değildi. Ancak başka güncellemeler yaptığımızda güncelleme daha önemli olabilir…” dedi.

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

seo uyumlu içerik nedir içerik üreticiliği seo içerik içerik hazırlama

İçerik pazarlama ile marka bilinirliği nasıl sağlanır?

0
İnsanlar markanızın varlığından haberdar değillerse sizden alışveriş yapamazlar. Marka bilinirliğinin amacı da tam olarak budur. Marka bilinirliği, insanların size ihtiyaç duyduklarında işletmenizi tanımalarına ve...