Ana SayfaSEOİçerik Pazarlama Stratejiniz için En İyi Araçlar Nasıl Seçilir?

İçerik Pazarlama Stratejiniz için En İyi Araçlar Nasıl Seçilir?

-

Markalar rekabet ortama ayak uydurabilmek için kaliteden ödün vermemeye çalışarak daha fazla sayıda içerik üretmeye daha çok odaklanıyorlar. Maalesef, B2B ve B2C pazarlamacılar için nitelik ve nicelik savaşı bir gerçek.

Doğru insanları bulmakla beraber, sizin sürecinize bütünleşecek ve hedeflerinize ulaşmanızda size yardım edecek doğru araçları bulmak da önemli bir konu. Sizi ayak işlerinden kurtaracak bugünün en popüler içerik pazarlama araçlarından on iki tanesini inceledik.

Aşağıda her ürünün önemli faydalarını ve onların özelliklerini bulacaksınız.

#1 Contently

Önemli Faydaları: Bu eksiksiz içerik pazarlama platformu, liderleri takip eder, ekipleri içerik hedefleri etrafında toparlamak için görsel bir editör takvimini kullanır ve diğer iş sistemleriyle bütünleşir.

Özelliği: Contently, firmaların mevcut personel sayılarını arttıracak kaliteli yazarlar bulabilmesini sağlayan bir yazar pazarı ve aynı zamanda bir araç sunuyor.

#2 Curata

Önemli Faydaları: Hat etkisi analizi (pipeline impact), düzenli içerik tedarik zinciri ve kolay benimsenmeyi kombine eder.

Özelliği: Hiç olmayan ya da kısıtlı IT desteği ile uygulamaya geçebilmeyi sağlar. İçerik pazarlama piramidine ek,  var olan iyileştirme aracı/ürünleri Curata’yı güvenilir ve çok yönlü bir oyuncu yapıyor.

#3 DivvyHQ

Önemli Faydaları: Kolay kontrol paneli kullanımı, iş akışları uyarıları, çoklu takvim yönetme özelliği.

Özelliği: Diğer birçok araçtan farklı olarak, tek seferde büyük bir yatırım yapmaya hazır olmayan kullanıcılar için aylık seçenek sunuyor.

#4 Expion

Önemli Faydaları: İçerik keşfetme motoru, çalışanın taraftarı, ödemeli optimizasyon modülü, varlık kütüphanesi/ depolaması, performans ölçümü.

Özelliği: Çalışanın taraftarı modülü markalanmış içerik için tamamen yepyeni, takibi ve yönetimi kolay yoldan yapılacak bir dağıtım modeli sunuyor.

#5 GatherContent

Önemli Faydaları: Tek bir yerde toplayın, organize edin ve onay için hazırlayın.

Özelliği: Otomatikleşmiş incelemeler, ilerleme göstergeleri ve yerleşik şablonlar küçük firmalara iyi birer başlangıç noktaları sunuyor.

#6 Kapost

Önemli Faydaları: İçerik üretimi, içerik incelemesi ve yayınlaması için yerleşik iş akışı.

Özelliği: Sezgisel planlama takvimi ve dağıtım mekanizması platforu, çok zaman alan planlama ihtiyacını minimuma çekiyor.

#7 NewsCred

Önemli Faydaları: Aynı araç üzerinden planlama, üretme, paylaşma ve ölçme imkanı; strateji, içerik üretimi, küresel varlık yönetimi; sosyal dinleme.

Özelliği: Yeni yarattığınız içerikler hakkında konuşulanları izlemenizi sağlayan sosyal izleme farklılaşmasını sağlıyor.

#8 Oracle Content Marketing

Önemli Faydaları: Paylaşım için isteğe göre uyarlanmış iş akışlarını, haklarını ve rollerini destekler. Ek olarak, çoklu etiket desteği, gerçek zamanlı içerik puanlama, çoklu içerik formatı desteği, çoklu paylaşım konumları, dinamik olarak e-mail üretmek için e-mail ile bütünleşme, meta etiketleri için tam destek, popüler sosyal ağlara kolay bağlantılar, metrikler ve SEO tavsiyeleri için kolay kontrol paneli.

Özelliği: Bir Oracle ürünü olduğu için, diğer Oracle ürünleriyle kusursuzca bütünleşebiliyor.

#9 Scoop. it Content Director

Önemli Faydaları: Kolay içerik iyileştirmesi, maksimum erişim ve paylaşım düzeyindeki metrikler için otomatik zamanlama.

Özelliği:: Yeni üretim platformuna ek olarak, güçlü iyileştirmeler için fırsatlar yaratma imkanları sağlıyor.

#10 Scribe Content

Önemli Faydaları: Sosyal ağlardaki aramalarda ve tartışmalarda tercih edilen kitle dilini sıralar ve misafir paylaşım fırsatlarını tanımlamada yardımcı olur.

Özelliği: Yerleşik bir SEO optimizasyon algoritması mevcut ve bu, sitenin kullanılabilirliğini ve sitede harcanan zamanı arttırmak için çapraz linklemeleri içeriyor.

#11 Uberflip

Önemli Faydaları: En üst düzey MailChimp, HubSpot, Eloqua, Marketo ve Pardot gibi pazarlama otomasyon yazılımlarını entegre eder.

Özelliği: Kullanıcılar, standart pdfleri, gömülü videolar ve diğer interaktif içerik içeren aktif çevirmeli defterlerine(flipbook) dönüştürebilirler.

#12 Zerys

Önemli Faydaları: Firmanın ihtiyaçlarına göre değişen farklı seviyelerde hizmetler, yerleşik SEO araçları ve yazarlar için görev yöneticisi.

Özelliği: Sizi, diğer kullanıcılara gerçekten bağlayan bir kullanıcı forumu ve topluluk desteği var.

İçerik Araçlarını Uygulamaya Hazır Mısınız?

Eğer kaliteli içerik üretmiyorsanız, bir içerik pazarlama aracı araştırmak değerli kaynakların kaybı olabilir. Bir dijital pazarlama blogu olarak bizim rolümüz, ajansların müşterilerine pazarlama ve işletme hedeflerine ulaşmalarını sağlayacak çözümlerine karar vermesine katkıda bulunmaktır. Eğer bu konuda destek almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kaynak: http://www.toprankblog.com/2015/11/content-marketing-tools-2/

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Mailing Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

Mailing Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

0
E-posta pazarlaması dijital pazarlamada önemli bir yere sahiptir. Maili okuyan müşterilerin dikkatini cezbetmek ve yolladığınız e-postaların okunmasını zevkli ve kolay bir hale getirmek istiyorsanız,...