Ana SayfaPazarlamaInstagram Reklamlarının Dönüşüm Oranı İlgi Uyandırıyor

Instagram Reklamlarının Dönüşüm Oranı İlgi Uyandırıyor

-

Facebook tarafından 21 bin Instagram kullanıcısı üzerinde yapılan çalışmada elde edilen veriler, Instagram reklamlarının dönüşüm oranı hakkında ilginç detaylar ortaya koyuyor.

>> Instagram Sponsorlu Gönderiler İçin Yeni Bir Reklam Biçimi Üzerinde Çalışıyor

13 ülkede yapılan çalışmada, Instagram kullanıcılarının yüzde 66’sının markalarla doğrudan etkileşime girebildiği görülüyor. Ankete katılan kullanıcıların yüzde 54’ü ise Instagram reklamlarında gördükleri ürünü satın aldıklarını söylüyor. Yüzde 87’si ise ürün bilgilerini gördükten sonra etkileşime geçiyor.

Araştırmalar, insanların alışveriş yolculuğunun her aşamasında Instagram’ı kullandığını ve bu yolculuk, insanları adım adım izleme fırsatı sunuyor.

Kullanıcılar markaların paylaştıkları içerikleri beğendiklerini, bunun için Instagram’ı kullanmaya devam edeceklerini söylüyor.

Kullanıcılar Hangi Tür İçeriklerden Hoşlanıyor?

Instagram kullanıcılarının çoğu, güzel bir içerikle karşılaştıklarında orijinal içeriği tercih ediyor.

>> Instagram İstatistikleri Nasıl Analiz Edilir?

“Bu yüzden reklam öğenizi veya mükemmeliyet hedefinizi düşünmeyin, yalnızca içeriğinizin dikkatinizi çekici ve hedef kitlenize uygun olduğundan emin olun.”

Instagram, ücretli içerik söz konusu olduğunda, insanların keyif aldıkları diğer içerik türlerine benzer reklamları kullanmanızı öneriyor.

Örnek olarak hikaye reklamları alın. Instagram’a özel hazırladığınız kısa ve özel yapımlar her zaman daha iyi olacaktır. Her zaman profesyonel ve orijinal olmak arasında bir denge kurmaya çalışın.

Kaynak: 1

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Site İçi SEO ve Site Dışı SEO Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

Site İçi SEO ve Site Dışı SEO Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

0
Site içi SEO, sayfa içeriğinin kalitesi, başlık düzeni ve iç bağlantılar gibi çeşitli faktörleri kapsar. Site dışı SEO denildiğinde ise akla ilk olarak backlinkler...