Ana SayfaPazarlamaInstagram Sponsorlu Gönderiler İçin Yeni Bir Reklam Biçimi Üzerinde Çalışıyor

Instagram Sponsorlu Gönderiler İçin Yeni Bir Reklam Biçimi Üzerinde Çalışıyor

-

Instagram, Influencerlar tarafından yayınlanan sponsorlu gönderiler için yeni bir reklam biçimi yayınlama hazırlanıyor.

AdAge, bu yeni formatın “markalı içerik reklamı” olarak adlandırıldığını ve markalar ile Influencerlar arasında resmi ortaklıklar kurma stratejisinin bir parçası olduğunu bildirdi.

Şuanda Instagram’ın bu işlem için kullandığı formata büyük ölçüde gayrı resmi denebilir. Markalar popüler Instagram kullanıcılarına sponsor olabiliyor ve yayınlanan sponsorluklar “[marka adı] sponsorluğuyla”  etiketi ile karşımıza çıkıyor. Fakat bu paylaşımların erişimi takipçilerin etkileşimi ile sınırlı.

Markalı içerik reklamları, reklamverenlerin ağ üzerinden görünmek üzere yayınları teşvik edebileceği Instagram’daki diğer reklamlara benzer olacak şekilde tasarlandı.

Instagram’ın mevcut markalı içerik ortaklığı programı herkes tarafından kullanılamıyorken, yeni markalı içerik programına katılmak için herkes başvuruda bulunabilecek.

Instagram Sponsorlu Gönderiler İçin Yeni Bir Reklam Biçimi Üzerinde Çalışıyor

Instagram’ın Yeni Reklam Biçimi Çok Yakında Yayında Olacak

Instagram ürün yönetimi lideri Ashley Yuki, AdAge ile yaptığı röportajda bu yeni reklam formatının geçen yıldan beri test edildiği ve yakında yayınlamaya hazır olacağını da söyledi.

Influencer Marketing Ajansı olan olan Mediakix’e göre, Instagram üzerinden yapılan Influencer Marketing’in (Influencer Pazarlama) 2019’da 2 milyar dolarlık bir pazar olması bekleniyor. Bu rakamın çok büyük olduğunun bizde farkındayız fakat Instagram’ın aylık kullanıcısı sayısının 1 milyarı geçtiğini de unutmayalım.

Influencer Marketing konusunda Amazon ve DreamWorks gibi markalarla çalışan Social Chain genel müdürü Oliver Yonchev, “Bir marka etkileşimi manipüle eden kişilerle çalışmaya başladığında, hiç bir sonucun üretilmediğini görecektir.”

Yeni reklam biçimi hakkında daha detaylı bir yazı daha hazırlayacağız. Bizi takip etmeyi unutmayın, esenle kalın.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Rich Snippets Nedir?

Rich Snippets Nedir?

0
Rich Snippets, Türkçe’de zengin sonuçlar olarak da bilinir, arama motoru sonuç sayfalarında geliştirilmiş bilgiler veya veri parçacıkları gösterir. Bu snippets’lar, kullanıcılara arama sonuçlarında daha...