Ana SayfaSEOVideo İçeren Sayfaları Metinler ile Desteklemelisiniz

Video İçeren Sayfaları Metinler ile Desteklemelisiniz

-

Google Mühendisi John Mueller, sitesine video içerik ekleyen bir takipçisine yanıt olarak “Video İçeren Sayfaları Metinler ile Desteklemelisiniz” dedi. Öncelikle sitemizde açıklamalarına sıkça yer verdiğimiz John Mueller’in kim olduğunu bilmiyorsanız, sizler için daha önce hazırladığımız “John Mueller Kimdir?” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Video İçeren Sayfaları Metinler ile Desteklemelisiniz

John Mueller’in Hangout üzerinden gerçekleştirdiği Webmaster toplantılarının neredeyse tamamına sitemizde yer vermeye çalışıyoruz. Çünkü Mueller, takipçilerinin yaşadığı sorunların neredeyse tamamına direkt olarak cevap veriyor ve bu cevaplar çoğu zaman geneli ilgilendiren konular.

Mueller’in 5 Mart 2019’da gerçekleştirdiği son Hangout toplantısında sitelerinde video içerik yayınlayan site sahiplerinin videoların yayınlandığı sayfaları metinler ile desteklemeleri gerektiğini belirtti.

Videoları Ana İçerik Olarak Değil Destekleyici İçerik Olarak Düşünün

Mueller’e göre, videoları bir sayfaya ekledikten sonra sadece başlık atıp video ekleyerek bırakmak oldukça yanlış bir yöntem. Mueller, eğer bir sayfaya video eklenecekse bu videonun yazılı içerikler ile desteklenmesi gerekmektedir.

Başka bir deyişle, bir video bir sayfanın birincil içeriği olmamalı. Aksine video birincil yazılı içeriği destekleyecek içerik şeklinde sunulmalıdır.

Mueller’in açıklamasının geri kalanı ise şu şekilde;

“Aslında bu konu şuan yaptığım şeye çok benziyor.

Bu makalede bir videodan sonra bir açıklama olduğunu göreceksiniz. Dolayısıyla video ana içerik değil, ancak ana içeriğe faydalı bir ek.

Videoyu bu şekilde yayınlamak hem Google açısından hem de ziyaretçiler açısından daha değerli.”

En son gerçekleştirilen toplantının tamamına aşağıdan ulaşabilir. İçeriğimizle alakalı bölüme ise 45. dakikadan itibaren ulaşabilirsiniz.

Kaynak : Google Webmasters Youtube

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

0
Günümüz Dijital Dünyasında, reklam ve pazarlama stratejileri hızla değişmektedir. Bu değişimde en önemli rol oynayan şeylerden biri de farklı dijital reklam modellerinin olmasıdır.  Interstitial Reklamlar Interstitial...
SWOT Analizi Nedir?

SWOT Analizi Nedir?