Ana SayfaSosyal MedyaTwitter'ın Yeni Aracı Tweet Atmak İçin En İyi Zamanı Gösteriyor

Twitter’ın Yeni Aracı Tweet Atmak İçin En İyi Zamanı Gösteriyor

-

Twitter, kullanıcıların etkin olduğu en iyi gün ve saati belirleyen yeni aracı ile tweet atmak için en iyi zamanı gösteriyor.

Şirket yaptığı açıklamada, aracın oluşmasının aylar sürdüğünü ve amacın tamamen kullanıcıların daha fazla etkileşim almasını ve işlem yapılabilir verinin artması olduğunu söylüyor. Timing is Everything (Zamanlama herşeydir) aracı şu anlık video tweet’lere odaklanmış durumda. Kullanıcılar ne zaman video izliyor, ne kadar video izliyor gibi sorulara bünyesindeki yapay zeka ile cevap bularak bunları birer tarihsel veriye çeviriyor.

Twitter indir – Android

Twitter indir – iOS

Twitter Timing is Everything Insights Tool

Timing is Everything aracında bulunan veriler, video tweet’lerdeki etkileşimi, sohbeti ve izlenmeyi en üst düzeye çıkarabileceğiniz en uygun zamanı sizin için hesaplayıp, daha sonrasında bunu size sunuyor. Araç bu verileri bir kullanıcıya göre değil, bütün Twitter kullanıcılarının verilerine göre hesaplıyor, buda ortalama oranda doğru bir veri sunduğunu gösteriyor.

İçeriğinizi yayınlamak için seçtiğiniz zaman sonrasında, aracın sayfasında bulunan planlama aracıda sizin için halı hazırda bekliyor.

Twitter açıklamasında kullanıcılarına araca bağlı kalmadan gün boyunca içerik yayınlamalarını öneriyor;

“Yayıncıları, erişimi en üst düzeye çıkarmak için gün boyunca tweet atmaya teşvik ediyoruz; Ancak, günün ve haftanın en ilgi çekici zamanlarında bu stratejinin bir parçası olarak tweet atmayı da unutmayın. ”

Twitter’ın Yeni Aracı Timing is Everything Aracı Nasıl Kullanılır?

  • Media Studio’daki Analytics sekmesinde bulunan Trendler’e tıklayın.
  • Kullanıcıların ne zaman çevrimiçi olduğunu ve içerikle ne zaman ilgilendiğini gösteren grafiği inceleyin.
  • En yüksek etkileşime sahip günün saatlerinde tweet atarak veya zamanlayarak deneme yapın.

Kaynak; Twitter

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Instagram’da Hashtag Kullanımı Nasıl Olmalı?

Instagram’da Hashtag Kullanımı Nasıl Olmalı?

0
Instagram, günümüzde kişilerin ve kurumların en etkili sosyal iletişim araçlarından biri olarak ilk üçte yer alan bir sosyal medya platformudur. Instagram, kendinizi ürün veya...
Viral Pazarlama Nedir?

Viral Pazarlama Nedir?