Ana SayfaSEOKüçük işletmeler için SEO ipuçları

Küçük işletmeler için SEO ipuçları

-

Küçük işletmeler, işletmelerini ve markalarını büyütmek için bazı girişimlerde bulunurlar. Bu girişimler bazen etkili olur bazen etkisiz olur. Biz yazımızda etkili sonuçlar doğuracak, küçük işletmeler için seo çalışması ipuçları vereceğiz. Küçük işletmeler için seo ipuçları niteliğinde maddeler hazırladık ve sizlerle paylaşıyoruz.

Küçük işletmeler, web siteleri açarak, markalarının bilirliğini, hizmetlerinin ya da ürünlerinin tanıtımını yapmaya çalışırlar. Bu aslında, küçük işletmeler için büyümelerine katkı sağlayacak bir çalışmadır. Fakat web sayfası açmak sadece bunun için yeterli değildir. Web sayfalarını büyütmek ve daha çok kişiye ulaşmak için seo çalışmasına ihtiyaçları vardır.

2019 SEO İpuçları: Daha Fazla Trafik Kazanacağınız 5 SEO İpucu

Site performansını arttırmaya yönelik küçük işletmeler için seo ipuçları

Küçük işletmeler için seo ipuçları hakkında sizlere birkaç tüyo vereceğiz. Aslında vereceğimiz tüyolar, seo çalışmasının temel ilkelerindendir. Yani seo çalışması içinde olmazsa olmaz çalışmalardandır. Bunlar doğru bir şekilde kullanılırsa, zaten web siteleriniz kısa zamanda başarıya ulaşacaktır.

 • İçerikler; konusunda dikkat edilmesi önemli birkaç alan vardır. Öncelikle, web sitenize koyacağınız içerikler kesinlikle ama kesinlikle özgün olmalıdır. Yazılarınızda 0 kopya olması gerekir ki seo için anlamlı olsun. İçerikler içinde, yazım kurallarına ve stiline dikkat ediniz. Genellikle yazılarınızı maddeleyerek paylaşın çünkü maddeli paylaşımlar, arama motorları için daha önemlidir. Küçük işletmeler için seo ipuçları arasında bulunan içerik konusu oldukça önemlidir.
 • İçeriklerin başlıklarına çok dikkat edin. Etkileyici bir başlık atın, insanlarda merak uyandırsın. İnsanları blogunuza yani yazınıza çeksin.
 • Hedef kitlenizi iyi tanıyın ve web sitenizi hedef kitlenize göre düzenleyin.
 • Hedef kitlenizin sık kullandığı anahtar kelimeleri keşfedin. Ve bu anahtar kelimelere göre içerikler üretin.
 • Blok başlığınızı ve bloğunuzun açıklama kısmını dikkatlice hazırlayın, Google bunlara çok dikkat eder.
 • Google analiz araçlarına sitenizi bağlayın. Ve bu araçların yönlendirme ve raporlarına göre düzenlemeler yapın.
 • Arama motorlarının algoritmasını sürekli olarak takip edin ve sitenizi buna göre güncelleyin.
 • Seo araçlarını kullanın ve sitenize seo eklentileri ekleyin.
 • Web siteniz için özellikle küçük işletmeler için seo ipuçları için bir diğer önemli nokta ise reklam ve tanıtım çalışmalarıdır.
 • Yapacağınız reklam çalışmalarını dikkatle hazırlamanız gerekir.
 • Özellikle Google Ads reklamı çıkacaksanız, paranızın boşa gitmesini istemiyorsanız, doğru anahtar kelimelerin kullanımına dikkat etmeniz gerekir.
 • Web sitenizin sayfaları geç açılıyorsa, bunun sorununu tespit edin ve ona göre çözümler üretin.
 • Sayfaların geç açılması genellikle eklentiler nedeni ile yaşanabilir. Bunun için WordPress Site Hızlandırma Taktikleri yazılarımızı okuyabilirsiniz.
İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dönüşüm Hunisi Satışları Nasıl Etkiler?

Dönüşüm Hunisi Satışları Nasıl Etkiler?

0
Dönüşüm hunisi, satın alma süreçlerinin başından sonuna kadar izlenen yolları ifade etmektedir. Dönüşüm hunisinin kullanılması, satın alma süreçlerinin benzer bir yapıda ilerlemesinden kaynaklanmaktadır. Dönüşüm...
Viral Pazarlama Nedir?

Viral Pazarlama Nedir?