Ana SayfaSEOMeta Description Limiti Azaltıldı!

Meta Description Limiti Azaltıldı!

-

Google Kasım 2017’de getirdiği güncelleme ile Meta Description (Meta Açıklamalar) limitini 320 karaktere yükseltmişti. Mayıs 2018’e geldiğimizde ise Meta Description limiti azaltıldı.

Kasım 2017 : Meta Description Limiti Artırıldı!

Meta açıklama limitinin azaltılmasıyla ilgili henüz resmi bir açıklama yok fakat yaptığımız gözlemlerde, arama sonuçlarındaki açıklamaların tamamı 160 karaktere sabitlenmiş durumda.

Kasım 2017;

kasım 2017 meta description
Meta Description Limiti : 320 Karakter

Mayıs 2018;

mayıs 2018 meta description
Meta Description Limiti : 160 Karakter

Meta Açıklama Limiti Tekrar 160 Karakter!

Bu yeni güncelleme, geçen 5 ayda yapılan çalışmaları etkisiz hale getirmiş durumda. “Meta açıklamaların tekrar azaltılması siteleri nasıl etkileyecek?” veya “Meta açıklamalar tekrar 320 karaktere yükseltilecek mi?” sorularının cevabını almak için Google’ın yapacak olduğu resmi açıklamayı beklemek zorundayız.

Kullanıcıları sitelerine çekmek ve daha çok bilgiye yer vermek için, meta açıklamalarını 320 karakter olarak düzenleyen siteler, bu açıklamaları tekrar 160 karaktere azaltmak zorunda kalacak.

Forum ve bloglarda dolaşan bilgilerden biride, meta açıklamaların aramaya göre azalıp, artacağı ile ilgili. Arama hacmi yüksek olan kelimelerde meta açıklamalar 320 karakter olarak gözükecek. Arama hacmi düşük veya olmayan kelimelerde ise 160 karakter olarak karşımıza çıkacak.

Bu söylentiyi bir kaç küçük arama ile yıkabilsek de, önümüzdeki günlerde gelen güncellemeler ne gösterir bilemiyoruz.

Meta Açıklamalar Hakkında Bilginiz Bulunmuyorsa Öncelikle “Sayfa İçi SEO Temelleri: Meta Açıklaması” yazımızı okumanızda fayda var.

Yeni haberler aldıkça sizinle paylaşmaya devam edeceğiz. Aklınıza takılan soruları yorum kısmından sormayı unutmayın. 🙂

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

SEO stratejileri ne sıklıkla güncellenmelidir?

SEO stratejileri ne sıklıkla güncellenmelidir?

0
Bu yazıda SEO ( Arama Motoru Optimizasyonu) stratejileri ve bu stratejiler hangi sıklıkta güncellenmeli hakkında bilgilere yer almaktadır. SEO İçin Arama İpuçları SEO stratejilerine geçmeden önce...