Ana SayfaSEMMicrosoft Ads reklam optimizasyon skorunu nasıl geliştirebilirsiniz?

Microsoft Ads reklam optimizasyon skorunu nasıl geliştirebilirsiniz?

-

Microsoft Ads’de Optimizasyon Puanının kullanılabilirliği,reklamverenlerin tüm önerileri 

algılama ve daha öncesinde sahip olamadıkları seçenekleri değerlendirme fırsatına erişebilecekleri anlamına geliyor.

Microsoft şirketinden yapılan son açıklamaya göre, optimizasyon puanı artık Microsoft Ads’deki önerilenler sekmesinde görünür olacak. Yeni puanlama sistemi, reklamverenlerin hesap optimizasyon durumunu ve potansiyelini daha iyi hale getirmeye, reklamverecek kişilerin zamanlarını daha efektif kullanmalarına ve daha yüksek etkiye sahip optimizasyon hareketlerine öncelik vermelerine ve süreç içindeki optimizasyon hareket dökümlerini izlemelerine yardımcı olmayı hedefliyor.

“Genel optimizasyon puanı ile birlikte, her bir kampanyanın optimize edilmesine yardımcı olmak için, özellikle hesaba has ve özel olarak hazırlanmış bir öneriler listesi görüntülenecek. Her öneri, o öneri uyguladığında veya reddedildiğinde optimizasyon puanın ne kadar etkileneceğini gösteren bir puan artış yüzdesi ile görünür olacak. Optimizasyon puanı, hesap ve kampanya düzeyinde mevcut olmakla birlikte etkin arama, alışveriş ve kitle kampanyaları için de gösterilebilir olacak.”

Microsoft Ads’de Optimizasyon Puanı nasıl kontrol edilir?

Microsoft Advertising’deki önerilenler sayfasına gidin. “Mavi renkte bir yüzde puanı göreceksiniz. Her öneri kategorisi, kendisine ait önerilerden toplu bir puan artışı ile gösterilir ve her öneri, kartın sağ üst köşesindeki bir elips içinde, tahmini değerinibelirten %0,1 ile %100 arasında değere sahip bir puan artışı hesap veya kampanya performansınız üzerindeki etkisini gösterir.” şeklinde yazan Cui ve Ventura’nın demek istediği şey kısaca;

Bir öneriyi uygular veya reddederseniz, puanınız buna göre ayarlanır.

Microsof Ads’de Optimizasyon Puanı nasıl hesaplanır? 

Microsoft Advertising, kampanyaların birden fazla yönüne bakar: teklif verme ve bütçeler, anahtar kelimeler ve hedeflemeler, reklamlar ve uzantılar. Buradan, bu özelliklerin tamamen optimize edilip edilmediğini belirleyerek tam optimizasyon için öneriler ortaya koyar. Yapılan açıklamaya göre, “Önerilenler, performans üzerindeki etki ile değerlendirilir: önerilenlerin performans üzerindeki etkisi ne kadar fazlaysa, genel puan üzerindeki etkisi de o kadar büyük olur”.

Puan olumlu yönde nasıl arttırılır?

Microsoft Ads tarafından gösterilen herhangi bir tavsiyeye uyulabilir veya uymamayı tercih edebilirsiniz. 

Microsoft Ads’in bu konu hakkında şunları söylüyor:

“Yüzde çubuğunda açık mavi kısım olarak gösterilen yerde, reddedilen öneriler tarafından elde edilen toplam puanı görebilirsiniz. Örneğin, %10 puan artışı olan bir öneriyi uygular veya reddederseniz hesabınızın optimizasyon puanı %10 artar. Tüm önerileri uygulamak veya uygulamamak, hesabın %100’e ulaşmasını sağlayabilir”.

Peki Microsoft Ads’in bu optimizasyonu bizler için neden önemli? 

Google, uzun bir süredir optimizasyon puanlarına sahip ve başvuru veya görevden alma yeteneğini kullanabiliyor.Bu,Microsoft reklamverenlerinin rakip platformdakine benzer bir deneyime sahip olacağı anlamına gelmekte. Microsoft Ads’de optimizasyon puanının kullanılabilirliği, reklamverenlerin tüm önerilenleri görme,anlama, strateji yapma ve daha önce sahip olamayacakları seçenekleri değerlendirme fırsatına sahip olduğu anlamına geliyor.

Emirkan Damar
Emirkan Damar
SEO alanında yazılar yazan Emirkan, iki yılı aşkın İmza İnternet Teknolojileri ekibinde yer alıyor. 20 Yaşındayım, Nişantaşı Üniversitesinde Bilgisayar Programcılığı ikinci sınıf öğrencisiyim, okuluma ek olarak İmza İnternet Teknolojilerinde Dijital Pazarlama alanında çalışmalar yapıyorum. Kişisel bloğumda da kendi deneyimlerimi ve dijital gelişmeler hakkında tecrübelerimi ve güncellemeleri sizlerle paylaşıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Niche Pazarlama: Dar Kitlelere Yönelik Etkili Pazarlama Stratejileri

Niche Pazarlama: Dar Kitlelere Yönelik Etkili Pazarlama Stratejileri

0
Niche pazarlama, belirli ürün ya da hizmetin yalnızca dar bir hedef kitleye sunulduğu pazarlama stratejisidir. Bu strateji, geniş kitlelere hitap eden geleneksel pazarlama stratejisinden...