Ana SayfaSosyal MedyaSnapchat anahtar kelime göstermeye ve kıyaslamaya başlıyor

Snapchat anahtar kelime göstermeye ve kıyaslamaya başlıyor

-

Snapchat yeni aracıyla en popüler anahtar kelimeleri bulmaya ve bu anahtar kelimelerin kıyaslanmasında yardımcı oluyor.

Snapchat, Snapchat Trends ismini verdiği yeni aracıyla kullanıcıların herkese açık olarak paylaştığı hikayelerdeki en popüler anahtar kelimeleri göstermeyi amaçlıyor. Buna ek olarak Snapchat Trends  içinde herhangi bir anahtar kelimeye aratarak hangi sıklıkta kullanıldığını bulmanıza yardımcı olacak.

Snapchat Trends Nedir?

Snapchat Trends’i Google Trends’e benzetebiliriz. Snapchat içerisinde kullanılan anahtar kelimelere genel bir bakış açısı sunmaya çalışan bir araç, ikisinin anasayfaları bile oldukça benzer olduğunu söyleyebiliriz. Snapchat Trends sitesine girdiğinizde bir arama barı, ülke seçeneği ve geçen haftanın en çok aratılan anahtar kelimeleri gösteriliyor.

snapchat trends
snapchat trends

 Trend olan bir anahtar kelimeye tıkladığınızda size çizgi grafiği şeklinde zaman içerisinde anahtar kelimenin kullanım oranını gösteriyor. Sıfır ile 100 arasında ölçülen bu grafikte, yüz en popüler seviye olarak tanımlanmış.

snapchat trends
snapchat trends

Anahtar kelimenin neden ve nasıl popülaritesi artmış merak ediyorsanız, aynı sayfada verdiğiniz anahtar kelimeyle alakalı hikayeler gösteriliyor. Snapchat bu şekilde anahtar kelimelerin nasıl kullanıldığına dair bir fikir oluşturmaya yardımcı oluyor.

Snapchat Trends’deki veriler sadece popüler olan kelimeleri göstermekle sınırlı kalmıyor. İstediğiniz herhangi bir kelimeyi aratabilirsiniz. Birden fazla anahtar kelimeyi karşılaştırıp kullanım sıklıklarını detaylı şekilde inceleyebilirsiniz.

Snapchat anahtar kelime karşılaştırma
Snapchat anahtar kelime karşılaştırma

Görselde de gözüktüğü gibi ülkelere göre kelime kullanımını filtreleyebilirsiniz ancak Snapchat Trends şimdilik Avustralya, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere gibi ülkeler ile sınırlandırılmış.

Snapchat Trends Verisi Nasıl Kullanılmalı

Ürün Pazar Araştırması:

Trend verilerini organik tüketici davranışlarını analiz etmek ve genel pazar düzeninde ürününüzü veya servisinizi doğru stratejiler üretmek için kullanabilirsiniz.

Metin Yazarlığı:

Yeni ve ilgi çekici dil trendleri Snapchat kullanıcıları arasından ortaya çıkıyor. Bu bilgiyi kullanarak markaların içerik açısından popüler içerikler üretilmesi desteklenebilir.

Müşteri karakteri oluşturma:

Trend verisi hedeflediğiniz kullanıcı kitlesi hakkında yararlı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bunlar müşterilerinizin neleri yapmaktan hoşlandığı, nelere dikkat ettikleri gibi bilgiler olabilir.

Önemli anlar için içerik planlaması:

Snapchat pek bilinmeyen tatilleri öne çıkarmayı seviyor. Örneğin uluslararası dondurma günü, bu tarz önemli anlar sayesinde kullanıcılarınızla doğal etkileşimler oluşturabilirsiniz.

Rekabetçi araştırma:

Snapchat Trend verileri ile markanızın, ürününüzün ya da servisinizin pazardaki konumunu optimize etmek için kullanabilirsiniz.

Snapchat Trends kullanımı ücretsiz ve bir Snapchat hesabına sahip olmanız gerekmiyor. 

Emirkan Damar
Emirkan Damar
SEO alanında yazılar yazan Emirkan, iki yılı aşkın İmza İnternet Teknolojileri ekibinde yer alıyor. 20 Yaşındayım, Nişantaşı Üniversitesinde Bilgisayar Programcılığı ikinci sınıf öğrencisiyim, okuluma ek olarak İmza İnternet Teknolojilerinde Dijital Pazarlama alanında çalışmalar yapıyorum. Kişisel bloğumda da kendi deneyimlerimi ve dijital gelişmeler hakkında tecrübelerimi ve güncellemeleri sizlerle paylaşıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dönüşüm Hunisi Satışları Nasıl Etkiler?

Dönüşüm Hunisi Satışları Nasıl Etkiler?

0
Dönüşüm hunisi, satın alma süreçlerinin başından sonuna kadar izlenen yolları ifade etmektedir. Dönüşüm hunisinin kullanılması, satın alma süreçlerinin benzer bir yapıda ilerlemesinden kaynaklanmaktadır. Dönüşüm...
Viral Pazarlama Nedir?

Viral Pazarlama Nedir?