Ana SayfaPazarlamaFacebook Hikayeleri Günlük 500 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Facebook Hikayeleri Günlük 500 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

-

Eylül 2018’de 300 milyon kullanıcıya ulaştığı bildirilen Facebook Hikayeleri günlük 500 milyon kullanıcıya ulaştı. Facebook tarafından düzenlenen 2019 Birinci Çeyrek Sonuçları Konferans Görüşmesi‘nde açıklanan bu rakam, hikayelerin çevrimiçi iletişimin en hızlı büyüyen alanlarından biri olduğunu doğrular nitelikte.

>> Facebook Reklam ve İşletme Yöneticileri Güncellenecek

Bu artışın sadece kullanıcılar ile sınırlı kalmadığını açıklayan Sheryl Sandberg, reklamverenlerin de 3 milyona ulaştığını açıkladı.

Konferans görüşmesinden bir kesit;

“Facebook ve Instagram reklamları, işimizin büyük bir bölümünü oluşturuyor. Bunun devam etmesini bekliyoruz,ancak Hikayerler’de büyümek için önemli bir fırsat.

Instagram, Facebook ve Messenger’daki müşterilerine ulaşmak için Stories Ads kullanan 3 milyon reklamverenimiz olduğunu duyurmaktan gurur duyuyoruz.”

Hikaye reklamlarından alınan gösterimler, 2019 yılının ilk çeyreğindeki genel gösterim büyümesine en büyük katkı sağlayan faktörlerden biri.

Hikaye reklamlarına olan ilginin en büyük sebeplerinden biri ise, normal reklamlara göre daha düşük maliyetli olması.

Sandberg, şöyle diyor: reklamverenler arasında hikaye reklamlarının hızlı bir şekilde benimsenmesinin sebebi, pazarlamacıların, kullanıcıları aktif olarak hikayeleri kullanmaya teşvik etmesinden kaynaklı.

>> Facebook Reklam Alaka Düzeyi Nasıl Ölçülüyor?

Pazarlamacıların tüketicilerin gerisinde kaldığını düşünen Facebook, reklamverenlerine hikaye reklamlarının kullanımı konusunda koçluk yapacağını da bu konferansta açıkladı.

Son zamanlarda gizlilik vakaları ile oldukça başı ağrıyan Facebook’un hikayeler bölümünde böyle bir başarı elde etmesi de oldukça ilginç.

Kaynak: 1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Birinin Viber’ına Nasıl Erişilir? En Yeni Yöntemler 2024

0
Viber günümüzde en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından. Mükemmel bir whatsapp alternatifi olan Viber ile mesajlaşabilir, yüksek kaliteli sesli ve görüntülü aramalar yapabilirsiniz. Durum...