Ana SayfaSEOGoogle İlişkili Olmayan Canonical URL'leri Seçiyor

Google İlişkili Olmayan Canonical URL’leri Seçiyor

-

Google, bünyesinde yaşanan bir sorun yüzünden ilişkili olmayan Canonical URL’leri seçiyor. Mobil arama sonuçlarındaki breadcrumb izlerine yansıyan sorun, nadirde olsa indekslenmenin de önüne geçebilir.

Dün akşam saatlerinde yapılan duyuruda, Google, sorunun farkında olduklarını ve çözmeye çalıştıklarını dile getirdi. Sorun tamamen çözüldüğünde genel bir güncelleme yapılacaktır.

Google’ın sorunun farkında olduğunu duyurduğu tweet;

İlgisiz Canonical URL’leri seçtiğimiz bir sorunla karşı karşıyayız. Bu karşılık olarak mobil arama sonuçlarındaki breadcrumb izleri alaksız URL’ler yansıtıyor olabilir. Nadir durumlarda sitenizin indekslenmesini engelleyen bu sorunu düzelttik. Tamamen çözüldüğünde güncelleme yapılacak.

İndeksleme sorunundan bahsetmişken, Google hala Search Console’daki dizine eklenmiş sayfalar raporundaki sorunla uğraşıyor. Google hala çözülemeyen bu sorunu, yeni verilerle ve doğru canlı durum raporlamasıyla düzeltmek için çalışıyor.

>> Google Search Console İndekslenme Hatalarından Etkilenmeye Devam Ediyor

Geçtiğimiz hafta yaşanan indeksleme hatalarının üzerine, Canonical URL’lerde yaşanan bu sorun, site sahiplerini endişelendirmiyor değil. Sayfalarınızın dizine eklenip eklenmediğini kontrol etmek için, “site:” aramasından yararlanabilirsiniz. Bu ve bunun gibi Google arama taktiklerini listelediğimiz İşinize Yarayacak Google Arama İpuçları makelemizi inceleyebilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

SEO Uyumlu İçerik Nedir?

SEO Uyumlu İçerik Nedir?

0
SEO uyumlu içerik, web site ve içeriklerinizin arama motorlarında daha iyi bir performans göstermesi için oldukça önemlidir. Bu nedenle, SEO uyumlu içerik yazımı konusunda...