Ana SayfaSEOGoogle Search Console İndekslenme Hatalarından Etkilenmeye Devam Ediyor

Google Search Console İndekslenme Hatalarından Etkilenmeye Devam Ediyor

-

Google’ın indeksleme hatası geçen hafta çözüldü fakat Search Console hala etkisinden çıkabilmiş değil. Search Console’da dizin kapsamlarının ve geliştirme raporlarının yakın zamanda güncellenmediğini fark etmiş olabilirsiniz. Bunun yanında URL inceleme aracı, canlı durumu yansıtmayan veriler gösterebilir.

>> Google Arama Sonuçlarını Negatif Etkileyen Teknik Sorunu Çözmeye Çalışıyor

Google Webmasters’ın Twitter üzerinden bu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, URL inceleme aracını hala sayfalarınızı göndermek için kullanabileceğinizi fakat durum raporunun doğru verilerden uzak olabileceğinin farkında olmanızı söylüyor.

Search Console’da oluşan hataların giderilmesi için resmi bir güncelleme gelmesi beklenenler arasında olsa da önemli olan sorunun arama sonuçlarında çözülmüş olması. Search Console henüz sağlıklı çalışmasa da bağlantılarınız dizine eklenmeye devam ediyor.

İpucu: Sayfalarınızın dizine eklendiğinden emin olmak için, Google’da “site:example.com” şeklinde arama yapabilirsiniz. Bu ve bunun gibi Google arama taktiklerini listelediğimiz İşinize Yarayacak Google Arama İpuçları makelemizi inceleyebilirsiniz.

“site:” aramasından sonra bile dizine eklenmeyen sayfalarınızın olduğunu keşfederseniz, bu sorun sitenizden kaynaklı olabilir. Sitenizle ilgili sorunları, Google’ın web yöneticisi topluluğuna bir mesaj göndererek ya da internette detaylı bir araştırma yaparak çözebilirsiniz. Bu konular ile ilgili yeterli bilgiye sahip değilseniz, bir uzmandan yardım almanızı tavsiye ederiz.

>> Google Deindeks Sorununun Çözümlendiğini Bildirdi

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

0
Arama motorlarının temel amacı, kullanıcılara yaptıkları aramalarla ilgili en uygun sonuçları sunmaktır. Arama niyeti veya kullanıcı arama niyeti, arama yapan kullanıcıların gerçek niyetlerini ifade...