Sonuçları görmek ve/veya aramayı sonlandırmak için "esc" tuşuna basın.

Google Search Console İndekslenme Hatalarından Etkilenmeye Devam Ediyor

Google’ın indeksleme hatası geçen hafta çözüldü fakat Search Console hala etkisinden çıkabilmiş değil. Search Console’da dizin kapsamlarının ve geliştirme raporlarının yakın zamanda güncellenmediğini fark etmiş olabilirsiniz. Bunun yanında URL inceleme aracı, canlı durumu yansıtmayan veriler gösterebilir.

>> Google Arama Sonuçlarını Negatif Etkileyen Teknik Sorunu Çözmeye Çalışıyor

Google Webmasters’ın Twitter üzerinden bu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, URL inceleme aracını hala sayfalarınızı göndermek için kullanabileceğinizi fakat durum raporunun doğru verilerden uzak olabileceğinin farkında olmanızı söylüyor.

Search Console’da oluşan hataların giderilmesi için resmi bir güncelleme gelmesi beklenenler arasında olsa da önemli olan sorunun arama sonuçlarında çözülmüş olması. Search Console henüz sağlıklı çalışmasa da bağlantılarınız dizine eklenmeye devam ediyor.

İpucu: Sayfalarınızın dizine eklendiğinden emin olmak için, Google’da “site:example.com” şeklinde arama yapabilirsiniz. Bu ve bunun gibi Google arama taktiklerini listelediğimiz İşinize Yarayacak Google Arama İpuçları makelemizi inceleyebilirsiniz.

“site:” aramasından sonra bile dizine eklenmeyen sayfalarınızın olduğunu keşfederseniz, bu sorun sitenizden kaynaklı olabilir. Sitenizle ilgili sorunları, Google’ın web yöneticisi topluluğuna bir mesaj göndererek ya da internette detaylı bir araştırma yaparak çözebilirsiniz. Bu konular ile ilgili yeterli bilgiye sahip değilseniz, bir uzmandan yardım almanızı tavsiye ederiz.

>> Google Deindeks Sorununun Çözümlendiğini Bildirdi

Yorumlar

2 Yorum

2019 Nisan Ayı Özeti - Hasan Yaşar

[…] Google Search Console indekslenme hatalarından etkilenmeye devam ediyor […]

battal46

uzuldum


Yorum yap

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.