Ana Sayfa SEO Google'ın Thanos Sürprizi

Google’ın Thanos Sürprizi

-

Son zamanların en çok beklenen filmi olan Avengers: Endgame, ülkemizde 25 Nisan’da vizyona girdi. Gişeleri alt üst eden filme Google’da boş kalmayıp, bir easter egg yayınladı. İşte Avengers hayranlarına Google’ın Thanos sürprizi…

Google’da “Thanos” araması yaptığınızda görülen bir değişiklik yok fakat ekranın sağ üst tarafında yer alan bilgi kutucuğunda Thanos’un ünlü Infinity Gauntlet (Sonsuzluk Eldiveni) sizleri karşılıyor. Eldivene tıkladığınızda, filmdeki gibi sonuçların bir kısmı kendiliğinden yok olmaya başlıyor. Sonuçları geri getirmek isterseniz, eldivene tekrar tıklamanız yetiyor.

Google gerek anasayfasına, gerek bu örnekteki gibi arama sonuçlarına çeşitli göndermeler ve mini oyunlar yerleştirdiğine şahit olmuştuk. Geçtiğimiz sene vizyona giren Avengers: Infinity War filminde, hikayenin kötü karakteri Thanos, Sonsuzluk Eldiveni ile dünyadaki canlıların yarısını yok ediyor. Google’da arama sonuçlarına yerleştirdiği bu Easter Egg ile bu olaya gönderme yapıyor.

Google’ın daha önce yayınladığı Easter Egg’leri görmek isterseniz, askew, anagram ve do a barrel roll şeklinde arama yapabilirsiniz.

>> Google Easter Egg: Nefes Egzersizleri

Google ve diğer arama motorlarıyla alakalı tüm güncellemelerden haberdar olmak için bildirimleri açabilir, işinize yarayacak küçük tüyoları paylaştığımız sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz. 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

google-mobil-arama-sonuclarini-yeniden-tasarliyor

Google Mobil Arama Sonuçlarını Yeniden Tasarlıyor

0
Google kullanıcıya odak vermeye devam ediyor. Mobil arama sonuçlarında yaptığı yeni güncelleme ile kullanıcıların okumasını kolaylaştırmak için önemli değişikliğe gitti.Yakın zamanda tüm kullanıcılara sunulacak...