Ana SayfaSEOGelecek Yıllarda SEO'da Çok Daha Fazla JavaScript Kullanılacak

Gelecek Yıllarda SEO’da Çok Daha Fazla JavaScript Kullanılacak

-

Sık sık açıklamalarını sizler için derlediğimiz Google mühendislerinden John Mueller, Reddit üzerinden yaptığı son açıklama ile “Gelecek yıllarda SEO’da çok daha fazla JavaScript kullanılacak” dedi. Önümüzdeki 2 yıl içerisinde teknik anlamda SEO konusunda daha fazla JavaScript kullanılacağını düşündüğünü söyleyen Mueller, kendini SEO konusunda geliştirmek isteyenlere JavaScript bilgisinin büyük avantaj sağlayacağını belirtti.

Gelecek Yıllarda SEO’da Çok Daha Fazla JavaScript Kullanılacak

Genellikle Hangouts üzerinden site yöneticisi takipçilerinin sorularını yanıtlayan ve bu toplantılarda SEO konusunda önemli açıklamalarda bulunan Google Mühendisi ve Yöneticilerinden John Mueller, Hangouts dışında Reddit forumunda da oldukça aktif.

Bugün sizlerle John Mueller’in Reddit forumunda JavaScript ve SEO ilişkisi hakkında verdiği bilgi ve öngörüleri paylaşacağız. Mueller, Reddit üzerinden gelen “SEO için bilmem gereken JavaScript seviyesi nedir?” sorusunu cevapladı. Mueller’e göre önümüzdeki 2 sene içerisinde teknik anlamda JavaScript, SEO açısından oldukça önemli hale gelecek ve JavaScript bilen site yöneticileri diğer site yöneticilerine göre büyük avantaj elde edecek.

JavaScript Konusunda Şunları Özellikle Bilmek Size Avantaj Sağlayacak

Mueller’e göre JavaScript kullanımının artması ile birlikte arama motoru optimizasyonu yapan kişilerin kapsamlı JavaScript bilgisine sahip olması önemli olacak ve JavaScript bilen arama motoru optimizasyonu yapan kişiler diğer site yöneticilerine göre çok büyük avantaj sağlayacak.

Mueller, JavaScript konusunda aşağıdaki konuları biliyor olmanın avantaj sağlayacağını düşüniyor;

  1. JavaScript’in nasıl çalıştığını anlama,
  2. JavaScript’in SEO ile alakalı olarak nerelerde çalıştığını anlama,
  3. JavaScript’in SEO’yu hangi konu ve nerelerde engellediğini anlama,
  4. JavaScript’in Google ve diğer arama motorları ve istemcilerdeki etkilerini anlama.

Mueller, teknik SEO konusunda uzmanlaşanlar ya da uzmanlaşmak isteyen kişilerin, yukarıdaki tavsiyeleri izleyerek hizmetlerini daha değerli hale getirebileceklerini düşünüyor.

Reddit konusunda yer alan başka bir arama motoru optimizasyon uzmanı ise Mueller’in söylediklerini destekliyor ve ekliyor:

“Gerçekçi olacak olursak, JavaScript’in nasıl çalıştığını anlayabilmek güzel. Çoğu arama motoru optimizasyon uzmanı AngularJS ve React gibi şeyleri anlamıyor ve bu durumun ancak AngularJS ve React ile karşılaştıklarında farkına varıyorlar.

Çoğu durumda, JavaScript siteyi oluştururken SEO için en iyi yol olmasa da, JavaScript arama motoru optimizasyonu yaparken site yöneticilerinin karşısına oldukça fazla çıkıyor ve bu JS’leri düzenlemek her zaman pratik olmuyor. Tam da bu noktada JavaScript’i anlayabilmek devreye giriyor.”

Kaynak : Reddit

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

0
Günümüz Dijital Dünyasında, reklam ve pazarlama stratejileri hızla değişmektedir. Bu değişimde en önemli rol oynayan şeylerden biri de farklı dijital reklam modellerinin olmasıdır.  Interstitial Reklamlar Interstitial...
SWOT Analizi Nedir?

SWOT Analizi Nedir?