Ana SayfaPazarlamaGoogle Benim İşletmem’e Şirket Ekleme

Google Benim İşletmem’e Şirket Ekleme

-

Google Benim İşletmem sayesinde işletmenizi Google servislerinde görünün olmasını sağlayabilirsiniz. Google’nin kendi yararına olduğu için ücretsiz olarak sunduğu bir servistir. Doğru kullanımda etkisi çok büyük olabilmektedir.

 

Google Benim İşletmem Nedir?

Google tarafından geliştirilmekte olan bu servis sayesinde işletmenize müşteri çekmeyi başarabilir ve sizi internette arayan kullanıcıların daha kolay bir şekilde bulmasını sağlayabilirsiniz. Yaptığımız testlere göre Google benim işletmem sayesinde yol tarifi alma ve telefon ile arama oranlarının yüksek olduğunu anladık. Google üzerinden yapılan aramalar sonucunda müşteri kazandırma potansiyeli oldukça fazla.

 

Google Benim İşletmem’e Şirket Ekleme Faydaları Nelerdir?

 • Google Maps’e işletmeniz ekleneceği için insanların sizi bulması daha kolay bir hal alıyor.
 • Google arama motoru üzerinde şirketinizin adı veya etiketlerinizle uyuşan aramalarda arama sonuç sayfasının sağ bölümünde şirketinizin görünme ihtimali yüksektir. Bu durumlarda kullanıcı yüksek oranda sağ taraftaki öne çıkan İşletmeler bölümüne bakıyor.
 • Rakiplerinize göre daha iyi hizmet verdiğinizi düşünüyorsanız işletme yorumlarında işletmeniz ön plana çıkacaktır. Aynı bölgede aynı hizmeti veren iki veya daha fazla işletmenin önüne geçebilmek için yorum sayınızın ve yıldız sayınızın diğer işletmelerden çok olması gerekmektedir.
 • Tamamen ücretsizdir ve kullanabilmek için sadece Google hesabınızın olması gerekmektedir.
 • İçerisinde bulunana araçlar il müşterilerinizin işletmenize eklediği fotoğrafları görebilir ve yanıltıcı fotoğraf var ise kaldırabilirsiniz.

 

Google Benim İşletmem’e İşletme Nasıl Eklendir?

Google hesabınızın olduğunu varsayarak işlemlere başlıyoruz.

 1. Bu adresine girerek işlemimize başlıyoruz.
 2. İşletmemizin adını doğru bir şekilde giriyoruz.
 3. İşletmemizin bulunduğu adresi doğru bir şekilde giriyoruz.
  Altta bulunan (Müşterilerime ürün ve hizmet gönderiyorum.) diye bir seçenek bulunuyor. Bu seçenek ile paket servis veya eve özel hizmet gibi hizmetler sunuyorsanız seçmeniz gerekmektedir. İşaretlediğiniz taktirde yeni bir seçenek daha çıkıyor. Bu seçenek ise girdiğiniz konumdan müşterilere bire bir hizmet verip vermediğinizi soruyor. Bu adımın son işlemi ise harite üzerinden işletmenizi işaretliyorsunuz.
 4. Bu adımda “Hizmet Bölgesi” seçiyoruz. İsterseniz işletmenizin 1KM yarıçapı veya daha fazla. Yada hizmet verdiğiniz semtleri girebilirsiniz.
 5. İşletmenizin hizmet verdiği kategorileri seçerek işlemimize devam ediyoruz.
 6. İletişim bilgilerini bu adımda girerek daha ulaşılabilir oluyoruz. Burada girdiğimiz bilgiler doğru olmalıdır çünkü doğrulama araması veya kodu gönderiliyor.

İşlemimiz Bu adımda bitiyor bundan sonra işletmenizi doğrulayarak fotoğraf eklemeyi unutmayın. Fotoğraflar işletmenizi daha görünür bir hale getirecektir.

 

Can YİĞİTEROL
Can YİĞİTEROL
1999 Yılında Çorum'da doğdum. İnternet teknolojileri alanında kendimi okuma yazmayı öğrendiğim zamandan bu yana geliştiriyorum. Uzmanlık alanı olarak SEO ve Dünya'nın en büyük içerik yönetim sistemi olan Wordpress üzerinde kendimi geliştirmeye devam ediyorum. 7 yıldır kişisel blog sayfamda düşüncelerimi paylaşıyorum. Arama motoru optimizasyonunun bir sihir olduğuna inanıyorum ve bu beyinde sihire fazlasıyla yer var...

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

SEO Uyumlu İçerik Nedir?

SEO Uyumlu İçerik Nedir?

0
SEO uyumlu içerik, web site ve içeriklerinizin arama motorlarında daha iyi bir performans göstermesi için oldukça önemlidir. Bu nedenle, SEO uyumlu içerik yazımı konusunda...