Ana SayfaPazarlamaGoogle Ads Performance Max verileri Microsoft Advertising'e aktarılabilecek

Google Ads Performance Max verileri Microsoft Advertising’e aktarılabilecek

-

Google Ads’e kullanıcılarını kendine çekmek isteyen Microsoft, verilerin Microsoft Advertising’e aktarılması adına özel araç geliştirdi ve tanıtım yaptı.

Microsoft Advertising olarak adlandırılan Microsoft’un reklam platformu artık çok daha yetenekli. Microsoft Advertising’e geçiş için özel bir araç geliştiren Microsoft, Google Ads Performance Max kampanyalarının kolayca aktarılmasını hedefliyor

Microsoft Advertising yeni çözümü ne işe yarayacak?

Microsoft Advertising, Google İçe Aktarma aracı içinde reklamverenlerin Google Ads Performance Max kampanyalarını çoğaltmasına olanak tanıyan bir çözüm. Microsoft, Merchant Center kullanan Performance Max kampanyaları için içe aktarma özelliğini kullanıma sunarak yönetimin Microsoft araçları ile yapılmasını hedefliyor. Aktarma aracında 4 farklı veri grubu, Google servislerinden alınarak Microsoft Advertising’te eşleştiriliyor. Bu 4 grup ise şöyle;

Kampanya

Kampanya ayarları, Performans Max. Kampanyalarından akıllı alışveriş kampanyalarına olduğu gibi aktarılır.

Reklam grubu adı

Reklam grubu adları, yeni platformda da reklam grubu adlarıyla eşleştirilir. Ancak metin ve resim varlıkları içe aktarılmaz.

Ürün grubu

Performans Max kampanyalarından listeleme grupları, Akıllı Alışveriş Kampanyaları/Yerel Envanter Reklamı kampanyalarındaki ürün gruplarıyla olduğu gibi eşlenir.

Ürün reklamları

Ürün reklamları, tutarlı olarak otomatik olarak oluşturulacaktır. Dönüşümleri artırma teklif stratejisi gibi özel seçenek ve veriler içe aktarılmaz.

Google Ads Performance Max verileri Microsoft Advertising’e nasıl aktarılır?

Google Ads Performance Max kampanyalarını Microsoft Advertising Shopping kampanyaları olarak içe aktarırken kullanıcıların adım adım işlem yapması önerilmektedir. Bu kapsamda ise liste takip edilebilir.

  • Microsoft içinde Merchant Center mağazasının kurulumunu tamamlayın.
  • Gerçekçi bir reklam harcaması getirisi (ROAS) hedefi belirleyin.
  • Evrensel Etkinlik İzleme (UET) ve dönüşüm izlemenin doğru şekilde kurulduğundan emin olun.
  • Birden fazla ülkeyi hedefliyorsanız, kampanyalar tarafından kullanılan her pazar için bir özet akışı olduğundan emin olun (ülke/satış bölgesi ayarı).
  • İçe aktarılan, duraklatılmış kampanyaları etkinleştirin.
  • Verileri kontrol edin ve olası hataları gözden geçirin.
İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

Web sitesi optimizasyonu

Bir SEO uzmanının günlük görevleri nelerdir 2023?

0
SEO uzmanları çalıştıkları markaların web sitelerini strateji ve taktikler geliştirerek arama motorlarında en üstte çıkmasını, sitenin daha hızlı çalışması ve web sitesinin daha fazla...