Ana SayfaPazarlamaYılbaşında reklam kazançlarını arttırmak isteyenlere Google'dan 3 öneri

Yılbaşında reklam kazançlarını arttırmak isteyenlere Google’dan 3 öneri

-

Adsense 2022 yılbaşı döneminde kazançlarını arttırmak isteyenler için Google yeni önerilerde bulundu. İşte Google’ın kazanç artışı sağlayacak önerileri.

Google, 2022 yılbaşında reklam görüntülenmeleriyle daha fazla kazanç sağlamak isteyen yayıncılar için yeni bir rehber paylaştı. Rehber kapsamında 3 farklı öneri sunan Google, öneriler ile kazançların artabileceğini açıkladı.

İşte Google’ın kazanç artışı sağlayacak Adsense önerileri.

Verileri kullanın

Google’a göre yeni yıl fırsatlarından yararlanmanın ilk yolu önceki yılbaşı verilerini kullanmak. Adsense’deki reklam sonuçlarını ve Analytics verilerini harmanlayacak kullanıcılar böylece yeni fırsatlar yakalayabilir. Web sitesinde açılış sayfalarının neler olduğu, coğrafya verileri ve arama terimleri yeni yıl planında da mutlaka kullanılması gereken veriler arasında.

Reklamlar alanlarını düzenleyin

Reklam ve site verilerinin ardından reklam verenler için rekabeti arttırmak adına reklam alanlarının düzenlenmesi gerekiyor. Yılbaşı ile sınırlı olsa da tüm reklam alanlarını kullanmak ve mümkün olan yerlerde reklam alanları açmak oldukça önemli. Ayrıca kullanıcıların otomatik reklamlarla yeni biçimler denemesi, reklam biçimi ayarlarının optimizasyon yapılması, labs denemeleri tercih edilebilir.

Rekabeti arttırın

Reklam verenler için rekabeti arttırmak oldukça önemli. Bu nedenle engellenen reklam verenler ve kategorileri kaldırmak ve tüm reklam boyutlarını etkinleştirmek Google için reklam kazançlarını arttırabilir.

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

Video içerikli e-ticaret siteleri neden video SEO hizmetleri almalı?

E-ticarette müşteri davranışı nasıl takip edilir?

0
E-ticaret altın çağını yaşarken artan rekabet e-ticaret firmalarını zorluyor. Rekabette sıyrılmak isteyen firmalar, sağladıkları müşteri deneyimi ile öne çıkmaya çalışmaktadır. Müşteri memnuniyetini artırmak ve...