Ana SayfaE-TicaretKuponlar ve promosyonlar için yeni arama etiketlerini kullanacak

Kuponlar ve promosyonlar için yeni arama etiketlerini kullanacak

-

Google, e-ticaretin artması nedeni ile bu alandaki yeniliklerini sürdürüyor. Hem satıcılar hem de kullanıcılar için kupon ve promosyonların takibinin yapılabilmesi adına yeni arama etiketleri kullanılacak.

Google, alışveriş sonuçlarında kupon ve promosyonları daha fazla ön plana çıkarmanın yollarını arıyor. Bu kapsamda yeni etiketleri kullanacak olan Google, cazip fırsatlardan yararlanmak isteyen kullanıcılar için de daha iyi bir deneyim sunacak. Pek çok farklı perakendeci fiyatlarının karşılaştırılması ve en uygun fiyat ile en iyi ürünlerin bulunmasını hedefleyen Google, bu alanda hizmet veren pek çok sitenin de önüne geçebilir.

Alışverişler Google ile başlıyor

Yapılan yeni araştırmaya göre müşteriler alışveriş yapmadan önce ilk olarak Google üzerinden arama gerçekleştiriyor. Yüzde 60’ı aşan bu oranlar, Google’ın online ticaret için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor. Kullanıcıların alışveriş deneyimini daha iyi hale getirmek isteyen Google, bu nedenle kupon ve promosyon etiketlerine arama sonuçlarında yer verecek.

İlk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde başlayacak olan test süreçlerinin ardından özellik pek çok farklı bölgede kullanıcılara sunulacak. Google verileri, alışveriş yapanların çok fazla web sitesi atladığını gösteriyor. 2022’de ABD’li müşterilerin yarısından fazlası neyi, nereden satın alacaklarına karar vermeden önce birden fazla web sitesini ziyaret etti. Bu noktadan hareket eden Google ise ürünlerin fiyatlarını ve özelliklerini birden fazla perakendeci ile destekleyerek karşılaştırma yapma imkanı sunuyor. Böylece kullanıcılar sadece bir Google aramasıyla dahi en uygun fiyata ürünleri satın alma fırsatı buluyor.

SEO ve Dijital Pazarlama ile daha fazla müşteriye ulaşmak ister misiniz?

Uzman ekibimiz ile sizleri daha üst sıralara çıkartıyor işlerinizi büyütüyoruz!

İletişim
İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

0
Günümüz Dijital Dünyasında, reklam ve pazarlama stratejileri hızla değişmektedir. Bu değişimde en önemli rol oynayan şeylerden biri de farklı dijital reklam modellerinin olmasıdır.  Interstitial Reklamlar Interstitial...
SWOT Analizi Nedir?

SWOT Analizi Nedir?