Ana SayfaSEOGoogle: Bağlantıların geçmişe göre daha az etkisi var

Google: Bağlantıların geçmişe göre daha az etkisi var

-

Google, bağlantılara yönelik yaptığı yeni değerlendirme ile güncel bilgileri paylaştı. Açıklamalar göre bağlantıların etkisi eskiye göre oldukça düşük.

Google arama motorunda yüksek sıralarda yer alabilmek adına bağlantılar her zaman en güçlü sinyallerden birisi oldu. SEO çalışmalarında doğal ya da yapay yollar ile satın alınan bağlantılara yönelik Google tarafından yapılan yeni bir etkinlikte güncel bilgiler paylaşıldı. “Eskiye göre etkisi çok düşük” diyen Google,  kullanıcıların bu konudaki sorularını yanıtlayarak duruma açıklık getirdi.

Google’dan dikkat çeken etkinlik

Google SEO ofis saatleri etkinliğinde Google çalışanı bağlantılar ve sıralamalar hakkında soruyu yanıtladı. Geri bağlantıların bir sıralama sinyali olarak geçmişte olduğundan daha az etkiye sahip olduğunu söyleyen temsilci, açıklamasıyla dikkat çekti. Google, Penguen ve Hummingbird güncellemeler ile bağlantılara yönelik önemli adımlar attı. Bağlantılar önemli bir sıralama faktörü olmaya devam ediyor, ancak bağlantıların bugün ne kadar etkili olduğu bir muamma.

John Mueller, yakın zamanda bağlantıların sıralamada oynayacağı rolün azalacağını belirterek şunları söyledi; “… İçeriğin tüm web bağlamına nasıl uyduğunu biraz daha iyi anlayabildiğimiz için, zamanla bağlantıların ağırlığının biraz düşeceği hayal ettiğim bir şey.”

“Bağlantı kampanyalarına izin verilmiyorsa Google neden sıralama faktörü olarak linkleri kullanmaya devam ediyor?” şeklinde gelen soruya verilen yanıtlar, Google’ın link inşasında yeni bir dönem başlatmaya çalıştığını gösteriyor.

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

seo uyumlu içerik nedir içerik üreticiliği seo içerik içerik hazırlama

İçerik pazarlama ile marka bilinirliği nasıl sağlanır?

0
İnsanlar markanızın varlığından haberdar değillerse sizden alışveriş yapamazlar. Marka bilinirliğinin amacı da tam olarak budur. Marka bilinirliği, insanların size ihtiyaç duyduklarında işletmenizi tanımalarına ve...