Ana SayfaSEOGoogle: E-Ticaret Kategori Sayfasına Gereksiz Metin Eklemeyin

Google: E-Ticaret Kategori Sayfasına Gereksiz Metin Eklemeyin

-

Google’dan John Mueller, “E-Ticaret kategori sayfasına gereksiz metin eklemeyin” dedi. Mueller’e göre e-ticaret sitelerinde yer alan kategori sayfalarında gereksiz yere metin kullanmak, zaten satın alma eğiliminde olan kullanıcıları amaçlarından saptırabilir. Yazımıza başlamadan önce John Mueller’in kim olduğunu bilmeyenler, daha önce sizler için hazırlamış olduğumuz “John Mueller Kimdir?” başlıklı yazımızı inceleyebilirler.

E-Ticaret Kategori Sayfasına Gereksiz Metin Eklemeyin

Google’dan John Mueller, e-ticaret sitesi sahiplerini, kategori sayfalarına gereksiz metinler eklemek konusunda uyarıyor. Bu uyarı bir Twitter sohbeti sırasında sorulan sorunun altına John Mueller’in hesabının etiketlenmesi sonucunda geldi.

Bir Twitter kullanıcısının Twitter üzerinden, e-ticaret kategori sayfalarını iyileştirme ve daha fazla metin kullanmanın Google tarafından bir gelişme olarak kabul edilip edilmediğini sorması üzerine, başka bir kullanıcı John Mueller’i sohbete etiketledi. Sohbete cevaben John Mueller, site sahiplerinin sayfanın amacını ve sayfaya girenlerin kullanıcı niyetini göz önünde bulundurmaları gerektiğini söyledi.

Gereksiz metinleri bir kategori sayfasına eklemek, ürünlere göz atmak ve hedefi satın almak olan kullanıcının amacına zarar verebilir.

Peki, Site Sahipleri Bunun Yerine Ne Yapmalı?

Daha fazla metin eklemeden bir e-ticaret kategori sayfasını iyileştirmenin birkaç yolu vardır. En iyi alt kategorilere giden bağlantılar, trend ürünleri sergilemek veya belki de uygun aksesuarlar sunan bir seçenek sunmak, metne dayalı olmayan alakalı içerik eklemenin güzel bir yoludur.

Özetle, kategori sayfalarını (veya herhangi bir sayfayı) geliştirirken, alakasız metinler eklemekten çekinin. Rakiplerinizin neden ilk sırada olduğunu düşünün ve bunun üzerine kendi yapınızı inşa edin.

Kaynak : Twitter

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

Sitenizin mobil hızını artırmanın yolları neler?

Sitenizin mobil hızını artırmanın yolları neler?

0
Google 2010 yılında, site hızının masaüstü arama motoru sıralama algoritmalarına etki eden bir faktör olacağını duyurmuştu. Hızlı yüklenen sitelerin diğer web sitelerine göre SEO...