Google’dan John Mueller, “E-Ticaret kategori sayfasına gereksiz metin eklemeyin” dedi. Mueller’e göre e-ticaret sitelerinde yer alan kategori sayfalarında gereksiz yere metin kullanmak, zaten satın alma eğiliminde olan kullanıcıları amaçlarından saptırabilir. Yazımıza başlamadan önce John Mueller’in kim olduğunu bilmeyenler, daha önce sizler için hazırlamış olduğumuz “John Mueller Kimdir?” başlıklı yazımızı inceleyebilirler.

E-Ticaret Kategori Sayfasına Gereksiz Metin Eklemeyin

Google’dan John Mueller, e-ticaret sitesi sahiplerini, kategori sayfalarına gereksiz metinler eklemek konusunda uyarıyor. Bu uyarı bir Twitter sohbeti sırasında sorulan sorunun altına John Mueller’in hesabının etiketlenmesi sonucunda geldi.

Bir Twitter kullanıcısının Twitter üzerinden, e-ticaret kategori sayfalarını iyileştirme ve daha fazla metin kullanmanın Google tarafından bir gelişme olarak kabul edilip edilmediğini sorması üzerine, başka bir kullanıcı John Mueller’i sohbete etiketledi. Sohbete cevaben John Mueller, site sahiplerinin sayfanın amacını ve sayfaya girenlerin kullanıcı niyetini göz önünde bulundurmaları gerektiğini söyledi.

Gereksiz metinleri bir kategori sayfasına eklemek, ürünlere göz atmak ve hedefi satın almak olan kullanıcının amacına zarar verebilir.

Peki, Site Sahipleri Bunun Yerine Ne Yapmalı?

Daha fazla metin eklemeden bir e-ticaret kategori sayfasını iyileştirmenin birkaç yolu vardır. En iyi alt kategorilere giden bağlantılar, trend ürünleri sergilemek veya belki de uygun aksesuarlar sunan bir seçenek sunmak, metne dayalı olmayan alakalı içerik eklemenin güzel bir yoludur.

Özetle, kategori sayfalarını (veya herhangi bir sayfayı) geliştirirken, alakasız metinler eklemekten çekinin. Rakiplerinizin neden ilk sırada olduğunu düşünün ve bunun üzerine kendi yapınızı inşa edin.

Kaynak : Twitter

No Responses

  1. Pingback: 2019 Mart Ayı Özeti - Hasan Yaşar
    Posted on 21 Mart 2019

Give a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.