Ana SayfaSEOGoogle My Business Sezonluk İşletmeler İçin Yönergeleri Güncelledi

Google My Business Sezonluk İşletmeler İçin Yönergeleri Güncelledi

-

Google geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile My Business üzerine yaptığı güncellemeyi duyurdu. Yapılan açıklamaya göre Google My Business sezonluk işletmeler için özel olarak olarak oluşturulmuş yönergeleri ve kuralları güncelledi.

Bu yeni güncelleme, sezonluk işletmeler için oluşturulmuş yeni kurallar, sezon dışı aylarda mesai saatlerini ayarlama gibi birçok detaya sahip.

Sezonluk İşletmeler İçin Google My Business

Sezonluk bir işletme yönetiyorsanız, işletme hesabınızı sezon dışı aylarda “geçici olarak kapalı” olarak işaretlemeniz artık önemli kuralların arasında. Gelen güncelleme öncesinde, işletmeler sezon dışı zamanlarda çalışma saatlerini Google My Business’tan silse dahi, işletme sezon dışı ayında da “açık” kalabiliyordu.

Bu güncelleme ile bunun önüne geçen Google, işletmelerin kapalı olduğu sezonlarda “geçici olarak kapalı” yapmasını zorunlu tutuyor. Bu ayar aktif edildiğinde İşletme bilgilerinizin yer aldığı bilgi kutusunda kalın ve kırmızı bir şekilde “geçici olarak kapalı” etiketi yer alacak.

>> Google My Business’tan Spam ile Mücadelede Yeni Yöntem

Google My Business’ta Geçici Olarak Kapalı Ayarı Nasıl Yapılır?

Google My Business işletmelerin istedikleri gibi “geçici olarak kapalı” ayarını aktif etmelerine izin vermiyor. Bu ayarın aktif olabilmesi için, işletme sahibinin Google My Business destek ekibi ile iletişime geçip özel olarak bu ayarın işletme ayalarında görünmesini istemesi gerekiyor.

İşletmenin sezonu tekrar geldiğinde ve bu ayarı pasif etmeye kalktığında ise yeniden çalışma saatlerini ayarlaması gerekiyor.

>> Google My Business Teklifler İle Arama Sonuçlarında Teklif Oluşturmak Mümkün

Google’ın sezonluk işletmeler için yayınladığı yönerge;

  • İşletmenizin açık olduğu sezonda, normal çalışma saatlerinizi ayarlamanız gerekir. Tatiller, geçici kapanışlar veya diğer etkinlikler için özel saatler ayarlayabilirsiniz.
    • Ayrıca, işletmenizin açıklamasında, yalnızca belirli sezonlarda açık olduğunu da belirtebilirsiniz.
  • Sezon dışında işletmenizin geçici olarak kapalı olarak işaretlenmesi için destek birimiyle iletişime geçmeniz gerekli. Alternatif olarak bu süre zarfında işletmenizi “kalıcı olarak kapalı” olarak işaretleyebilirsiniz.
    • İşletmeniz tekrar açıldığında, çalışma saatlerinizin ayarını tekrar yaptığınızda, işletmeniz açık görünecektir.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Mailing Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

Mailing Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

0
E-posta pazarlaması dijital pazarlamada önemli bir yere sahiptir. Maili okuyan müşterilerin dikkatini cezbetmek ve yolladığınız e-postaların okunmasını zevkli ve kolay bir hale getirmek istiyorsanız,...