Google, Google My Business geliştirmelerine bir yenisini daha ekleyerek aslında sürpriz sayılabilecek önemli bir özellik ekledi. Google My Business teklifler özelliği ile arama sonuçlarına yeni bir soluk getiriyor.

Google My Business Ürünler ve Teklifler için Yeni Gönderim Türleri Ekledi

Google My Business Teklifler Özelliği Geliyor

Google, arama sonuçlarında teklifler için ayrılmış bir alan içeren yeni bir düzenleme ile işletme profillerini geliştiriyor. Google My Business teklifler (Google My Business Offer) özelliği ile teklifler, işletme arama motorunda  arandığında daha belirgin bir şekilde ortaya çıkar. Kullanıcıların aradıkları işletmeler hangi güncel promosyonlarını yayınlıyorsa kullanıcıların o promosyonları keşfetmelerine olanak sağlar.

Google My Business Teklifler
Google Benim İşletmem Teklifler

İşletmeler, Google My Business uygulamasıyla tekliflerin profillerinde nasıl görüneceğini de kontrol edebilir. Google My Business uygulamasında bir yayın oluştururken teklifleri kategorize etme seçeneği vardır.

Google My Business Yeni Yönetim Paneliyle Sınırsız Konum Yönetme İmkanı Veriyor

Bir gönderiyi teklif olarak sınıflandırmak, işletmelerin aşağıdakiler gibi farklı parametreleri özelleştirmelerini sağlar:

  • Başlık
  • Açıklama
  • Fotoğraf
  • Başlangıç ve bitiş tarihleri
  • Kupon Kodu
  • Web sitesi bağlantısı
  • Diğer şartlar ve koşullar

Google My Business Teklifler

İşletmeler, Google My Business üzerinden yapacakları işlemle arama sonuçlarında bir karusel içerisinde gösterilecek olan 10 farklı teklife yer verebilir. Teklif oluşturmak için Google My Business uygulamasını yüklemek gerekir. Google My Business teklifleri, mobil ve masaüstünde arama yapan kişiler tarafından görüntülenebilir.

Android için Google My Business indir

iOS için Google My Business indir

Kaynak: Google Blog

No Responses

  1. Pingback: 2019 Mart Ayı Özeti - Hasan Yaşar
    Posted on 5 Mart 2019

Give a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.