Ana SayfaSEOGoogle My Business Ürünler ve Teklifler için Yeni Gönderim Türleri Ekledi

Google My Business Ürünler ve Teklifler için Yeni Gönderim Türleri Ekledi

-

Takip etmekte zorlanacağımız kadar fazla geliştirmeler yapan Google tüm yenilikleriyle hepimizi zinde tutmaya devam ediyor. Belirli aralıklar doğrudan veya dolaylı yoldan kullandığımız araçların güncellenmesi çok yabancı olduğumuz bir durum değil ama ilk defa bu kadar kısa süre içerisinde çok fazla değişiklik yaptı desek yanlış olmaz. Google Search, Google Trends, Google News, Google Adwords, Gmail, Google My Business, Google Photos bir kaç ay içerisinde yeniliklerle karşımıza çıktı. Google araçlarını kullananlar için bu kadar değişikliğe maruz kalmak yorucu bile olabilir ama her yenilikte daha fazla kullanıcı dostu olmaya devam ediyor. En son yenilik ise ürünler ve teklifler olmak üzere Google My Business yeni gönderim türleri eklemesi.

Google My Business Nedir?

Google My Business Yayınlama Araçları
Google My Business Yayınlama Araçları

Google My Business, işletmelerin ürün ve teklifleri öne çıkarmasını sağlayan iki yeni gönderim türü kullanıma sundu. Yeni “ürün” ve “teklif” yayın türleri, ürün ve promosyon ayrıntılarını yayınlamak için Google My Business hesabına sahip olan kullanıcılar tarafından yararlanılabilir.

Google My Business aracılığıyla oluşturulan gönderiler, Google arama sonuçları sayfasında Google Arama ve Google Haritalar sonuçlarında yer alır.

Google My Business Google Arama Sonuçları
Google My Business Google Arama Sonuçları Görünümü
Google Haritalar Google My Business Yayınlar Görünümü
Google Haritalar Google My Business Yayınlar Görünümü

Google My Business Yeni Yönetim Paneliyle Sınırsız Konum Yönetme İmkanı Veriyor

Google My Business Yeni Gönderim Türleri Detayları

  • Ürün yayınları: İşletmenizde sattığınız bir ürün için detay verebileceğiniz gönderiler. Ürün adı, fiyatı veya fiyat aralığı ve ürün görseli ekleyerek ürünlerinizi ön plana çıkartabilirsiniz.
  • Teklif yayınları: İşletmenizden promosyon satışları veya teklifler sunan gönderiler. Teklif yayınları bir başlık ve başlangıç / bitiş tarihleri ve saatleri gerektirir. Gönderiye otomatik olarak “Teklifi Görüntüle” CTA (Call to Action) düğmesi eklenir. Ayrıca, bir fotoğraf / video, kupon kodu, bağlantı ve gönderiyle ilgili şartlar ve koşulları da ekleyebilirsiniz. Örneğin, bir pizza salonu bir hafta boyunca büyük pizzaların %20 indirimli olacağı reklamını yayınlayabilirsiniz.
  • Etkinlik gönderileri: İşletmenizin dahil olduğu veya desteklediği bir etkinliği tanıtan yayınlar. Etkinlik yayınları bir başlık, başlangıç / bitiş tarihleri ve saat gerektirir ve bir fotoğraf / video, CTA düğmesi ve diğer bilgileri içerebilir. Örneğin, bir kitapçı yerel bir yazarın kitap imza gününü veya bir kitap kulübü toplantısı düzenleyebilir.

Call To Action Nedir? Nasıl Hazırlanır?

İşletmelerin Google My Business hesaplarıyla oluşturabilecekleri diğer posta türleri arasında “Yenilikler” sekmesi yayınları bulunur. ‘Yeni’ mesajlar genel bilgi sağlanabilir ve fotoğraflar, videolar, bağlantılar, CTA düğmeleri ve diğer bilgileri içerebilir. Yenilikler de sitenizdeki veya blogunuzdaki yazıları paylaşabilirsiniz.

Doğrulanmış bir Google My Business hesabı olan herhangi bir işletme Google’da bir yayın oluşturabilir.

Google My Business Anonim Derecelendirmeleri Dikkate Almayacak

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Design Brief Nedir? Nasıl Yazılır?

Design Brief Nedir? Nasıl Yazılır?

0
Design Brief, yakın bir zamanda üzerinde çalışacağınız bir projenin hedeflerini, neleri kapsadığını ve stratejisini temel alarak, projenizin bir nevi iskeletini oluşturan bir rehberdir. Bir...