Ana SayfaSEOGoogle My Business Anonim Derecelendirmeleri Dikkate Almayacak

Google My Business Anonim Derecelendirmeleri Dikkate Almayacak

-

Son zamanlarda oldukça yeni özellikler geliştiren Google My Business anonim derecelendirmeleri dikkate almayacak. Google My Business (Google Benim İşletmem), bir işletmenin genel derecelendirmesine yönelik olarak yapılan anonim değerlendirmeleri dikkate almayacak.

Google My Business Anonim Derecelendirmeleri Dikkate Almayacak

Google’ın işletmelerin Arama ve Haritalar servisleri de dahil olmak üzere Google’da yer alan tüm çevrimiçi hesaplarını yönetmelerine olanak tanıyan servisi Google My Business (Google Benim İşletmem), artık anonim olarak yapılan derecelendirme ve/veya yorumları dikkate almayacak. 24 Mayıs’ta Twitter üzerinden yapılan bir açıklama ile bu durumu kullanıcılarına bildiren Google My Business, bir süre sonra anonim incelemelerin/değerlendirmelerin puanlamada dikkate alınmayacağını açıklamış, ancak bu durumun ne zaman başlayacağı konusunda herhangi bir tarih belirtmemişti.

Ancak bugünden itibaren bu durum geçerli olmaya başladı. Henüz tüm hesaplar için anonim derecelendirmelerin dikkate alınmama işlemi başlamasa da çok yakın bir zamanda bu durumun tüm hesaplar için gerçekleştirmesi planlanıyor. Google My Business tarafından yapılan bu değişiklik aslında internette yer alan diğer yerel inceleme sitelerinin başından beri kullandığı bir sistem. Yelp ve TripAdvisor yalnızca kayıtlı kullanıcılardan yorum ve derecelendirme alan onlarca siteden sadece ikisi.

Daha Dürüst Oylama ve Yorum İçin

Google My Business bu değişikliğin ardındaki sebebi şöyle açıklıyor; “Yalnızca kayıtlı kullanıcıların yorum ve derecelendirme yapmasına izin vermek, daha dürüst ve daha adil bir puanlamayı sağlayacaktır. Ayrıca işletme perspektifinden bakılacak olursa, yorum ve derecelendirmeleri kimin bıraktığını görmek, hem kötü derecelendirme yapan kullanıcıyı tespit edip onu mutlu etmeye hemde kötü yorum ve derecelendirme yapan kullanıcının yorumunu olumlu hale getirmesine neden olabilir.”

Kaynak : Search Engine Journal

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

2024'te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

2024’te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

0
E-ticaret firmaları Instagram'ı, ürünlerini ve hizmetlerini sergilediği popüler bir araç olarak kullanmaya başladı. Bu platform, e-ticaret yapan küçük/büyük bütün işletmeler için yeni bir çağ...