Ana SayfaSEOGüncellenen Google Trends ile Dünyada Nelerin Arandığını Görebilirsiniz

Güncellenen Google Trends ile Dünyada Nelerin Arandığını Görebilirsiniz

-

Google Trends, gazeteciler için öyküleştirerek anlatmanın önemli bir parçası haline geldi ve gazetecilere dünyanın herhangi bir yerindeki arama eğilimlerini takip etmelerini ve gelişmeleri anlamalarını sağlıyor. Google Trends’i yeni özellikleri, daha basitleştirilmiş anlaşılır gezinme opsiyonları eklendi.  Dünyanın en büyük gazetecilik veri kümelerinden biri olan Google Trends etrafında verileri ve hikayeleri keşfetmenin daha fazla alternatifleri eklendi. Google Trends’te dünya neleri arıyor ? sorusunun cevabına artık daha kolay ulaşabilirsiniz.

Google, Google Trends’te Büyük Değişim Yaptı

Google Trends'te dünya neleri arıyor

Google Trends’te dünya neleri arıyor?

Google Trends’te yapılan değişikliklerin büyük bir çoğunluğu kullanıcıların geri bildirimlerine dayanıyor. Yeni tasarım, verileri daha fazla editoryal öykü keşfetmeye yönlendiriyor ve bu özelliği ön plana çıkartıyor. Yıl bazlı Arama verilerini kullanarak veya yenilenen Aramaları keşfetme ve Sayfaları keşfetme tablarını kullanarak kendi hedeflediğiniz hikayelerinizi oluşturma imkanı sağlıyor.

Google Trends Daha Fazla Gerçek Zamanlı Verilerden Yararlanmaya Başlıyor

Google Trends’e Eklenen Yeni Özellikler

  • Şu anda aramada trend olanı gösteren, hem günlük hem de dakika dakika olarak yenilenen bir Google Trends arama bölümü.
  • Trump Yönetimi‘nden Anneler Günü‘ne kadar olan her şey hakkında News Lab ekibi tarafından seçilen Google Trends veri öykülerini görebileceğiniz yepyeni tasarlanmış bir bölüm. Aynı zamanda, dünyanın dört bir yanındaki haber tasarımcılarının Google veri görselleştirmelerinin çarpıcı örneklerini bulmak için harika bir yerdir.
  • Geçmiş arama verilerine 2001 yılına kadar kolay erişim imkanı bulabilirsiniz. Böylece arama trendlerinin zaman içinde nasıl değiştiğini görebilirsiniz.
  • Farklı konuları daha anlamlı şekillerde karşılaştırmak için yoğunluk haritası gibi yeni infografik çeşitleri.

Google Trends'te dünya neleri arıyor

Gerçek zamanlı (dakika dakika) özet akışları ve günlük trendlerin yer aldığı sayfaları ve istediğiniz herhangi bir şeyi arayabileceğiniz Keşfet sayfası dahil olmak üzere kullanımına alışkın olduğunuz tüm favori özellikleriniz hala yer almaya devam ediyor.

Google, mevcut araçları geliştirmek için yeni çıkan teknolojilerle yakından ilişkili Google Haberler Girişimi‘nin bir parçası olarak, yenilikçi projeler üzerinde ortaklaşa çalışmaya ve veri gazeteciliği için yeni araçlar geliştirerek gazetecilerle güçlerini birleştirmeye odaklanmış durumda. Bu değişikliklerin Google Trends için gerçekten çok değerli bir adım, ancak Google’ın sektörel ilerleme sağlayabilmek için çalışan özellikler oluşturmak için gazeteler ve çalışanlarından geri bildirimler alması mevcut araçların fonksiyonlarını verimli hale getirir.

KAYNAK: Google Blog

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

0
Arama motorlarının temel amacı, kullanıcılara yaptıkları aramalarla ilgili en uygun sonuçları sunmaktır. Arama niyeti veya kullanıcı arama niyeti, arama yapan kullanıcıların gerçek niyetlerini ifade...