Ana SayfaSEOAlt Dizin mi Yoksa Alt Alan Adı mı?

Alt Dizin mi Yoksa Alt Alan Adı mı?

-

Google hakkında yaptığı açıklamalar ile adeta bir “Google Sözcüsü” haline gelen Google yöneticisi John Mueller yeni bir açıklamada daha bulundu. Site sahiplerinin en çok merak ettiği konular arasında yer alan  “Alt Dizin mi Yoksa Alt Alan Adı mı?” sorusunu cevaplayan Mueller birçok soru işaretini ortadan kaldırdı.

Alt Dizin mi Yoksa Alt Alan Adı mı?

Bir çok kez yaptığı açıklamalar ile kafalardan birçok soru işaretini silen John Mueller bu kez de kendisine bir çok kez yöneltilen “Alt Dizin mi Yoksa Alt Alan Adı mı?” sorusunu yanıtladı. Böylelikle kullanıcılar tarafından birçok teoriye dayandırılan Alt Alan Adı (Subdomain) ve Alt Dizin (Subdirectory) arasında seçim yapma konusu da açıklığa kavuşmuş oldu.

John Mueller’in yapmış olduğu açıklamaya göre (tabi bizden örnekler ile 🙂 ) indir.com/oyun gibi alt dizin kullanımı ile oyun.indir.com gibi alt alan adı kullanımı arasında herhangi bir fark olmadığını, her iki kullanımın da aynı şekilde davrandığını söyleyerek kısa ve anlaşılır bir cevap verdi. Mueller Ayrıca her iki kullanımın da güçlü savunucuları olduğunu fakat davranış konusunda herhangi bir farklılık olmadığını belirtti.

Alt Alan Adları Biraz Daha Özel

Açıklamanın başında iki kullanımın arasında davranış olarak bir farklılık olmadığını belirten Mueller, açıklamanın devamında ise, alt alan adlarının biraz daha özel olduğunu tüm siteyi bir dizinde toplamak yerine bunları alt alan adlarına bölüm, alt alan adları ile beraber alt dizinler kullanılabileceğine değindi. Mueller “Eğer web sitenize gerçekten zaman ayıramıyorsanız veya zaman ayıramam diyorsanız devam edin ve alt dizinleri kullanarak her şeyi aynı sitede tutun.” diyerek açıklamasını tamamladı.

Kaynak : Search Engine Journal

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

SEO stratejileri ne sıklıkla güncellenmelidir?

SEO stratejileri ne sıklıkla güncellenmelidir?

0
Bu yazıda SEO ( Arama Motoru Optimizasyonu) stratejileri ve bu stratejiler hangi sıklıkta güncellenmeli hakkında bilgilere yer almaktadır. SEO İçin Arama İpuçları SEO stratejilerine geçmeden önce...