Ana SayfaPazarlamaGoogle My Business Sayfalarına Menü Eklemek Artık Mümkün

Google My Business Sayfalarına Menü Eklemek Artık Mümkün

-

Yaklaşık 2 ay önce gelen açıklamalar sonrası Restoranlar Google My Business’a Menülerini Ekleyebilecek haberini sizlerle paylaşmıştık. O zaman geleceği açıklanan Google My Business profillerinde işletmeler artık verdikleri hizmetlerin menüleri ekleyebilir. Yani Google My Business sayfalarına menü eklemek artık mümkün.

Google’da İşletme Doğrulama Nasıl Yapılır?

Sunduğu her hizmeti geliştirmeye devam eden ve kullanıcıların alışkanlıklarına göre özel çalışmalar yaparak kullanıcı deneyimi konusunda ön plana çıkan Google bu yılın başlarında tanıtılan bir özelliği test aşaması sonrası kullanıma sundu. Google tarafından bir süre önce açıklanan ve yakın zamanda hayata geçen bu geliştirme sonrası Google My Business listelemelerinde yiyecek ve içecek menüleri ekleme olanağı verdi.

Duyurulduğunda sadece restoranlar için bir özellik olarak paylaşılmıştı ama yayınlandığı an itibarı ile artık sağlık ve güzellik sektörü de dahil olmak üzere hizmet işletmeleri, Google My Business listelemelerine menüler ekleyebilir duruma geldi.

Google My Business Sayfalarına Menü Eklemek

Yapılan güncelleme ile Google My Business listelemelerine eklenebilen menüler, her ürün veya hizmet için sadece isim, açıklama ve fiyat ile çok basit bir şekilde düzenlenmiştir. Bireysel ürün veya hizmetler daha sonra farklı bölümlere ayrılabilir.

İşletmeler, Google My Business kontrol panelinde “Bilgi” sekmesi altında yer alan menüler ekleyebilir. Menü düzenleyebileceğiniz alanın görünümü aşağıdaki örnekteki gibidir.

Google My Business İşletmelerin Kendi Mekanlarına Video Ekleyebilmesine İzin Verdi

İşletmeler, şu anda Google My Business listelemelerinin bir üçüncü parti menü sağlayıcısına bağlı olmaması durumunda bu özelliğe erişebilir. Ayrıca, bu yeni geliştirme şimdilik yalnızca İngilizce dilini kullanan yerel işletmeler için kullanılabilir durumda.

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Birinin Viber’ına Nasıl Erişilir? En Yeni Yöntemler 2024

0
Viber günümüzde en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından. Mükemmel bir whatsapp alternatifi olan Viber ile mesajlaşabilir, yüksek kaliteli sesli ve görüntülü aramalar yapabilirsiniz. Durum...