Ana SayfaSEORestoranlar Google My Business'a Menülerini Ekleyebilecek

Restoranlar Google My Business’a Menülerini Ekleyebilecek

-

Arama sonuçları sayfasında kullanıcı dostu geliştirmelere gün be gün devam eden Google, son güncellemelerden birini daha Google Benim İşletmem (Google My Business)’de yaptı. Yakın zaman önce Google My Business İşletmelerin Kendi Mekanlarına Video Ekleyebilmesine İzin Verdi başlıklı haberimizde sizlere yeni bir özellikten bahsetmiştik, artık mekanların kendi hesaplarına yükleyecekleri videolar ile daha fazla bilgi sahibi olabileceğiz. Şimdi yine Google My Business yapılan bir geliştirme ile restoranlara kendi menülerini kendi Google My Business hesaplarından doğrudan listelenmiş sonuçlarına ekleme ve düzenleme imkanı sunuyor. Bu da demek oluyor ki Restoranlar Google My Business‘ta Menüler Ekleyebilecek

Daha açık olmak gerekirse, bu, restoranların menülerine bağlantılar ekleyebildiği önceden var olan özellikten farklıdır. Lokantaların Google My Business API’si veya üçüncü taraf menü hizmetleri vasıtasıyla menüler oluşturup düzenleyebildiği bir özellik de vardı.

Restoranlar Google My Business’a Menülerini Ekleyebilecek

Restoranlar, Google My Business API’sı veya bir üçüncü taraf hizmeti yerine artık kendi Google My Business sayfalarında yapılandırılmış bir menü ekleyebilir.

Önerilen Yazı: Google My Business’ta Listelenmiş Bir Konum Nasıl Kaldırılır?

Menüler, Google My Business Bilgi sekmesini kullanarak eklenebilir. Editör, restoranların öğelerin başlığını, açıklamasını ve fiyatını içerebilen birden çok bölümlü (mezeler, aperatifler, içecekler vb.) Menüler eklemesine izin verir.

Yeni menü düzenleyicisi yalnızca girişleri bir üçüncü taraf sağlayıcıya bağlı olmadığı sürece İngilizce konuşulan yerel konumlardaki restoranlarda kullanılabilir. Menüler, yalnızca bir mobilde görüntülenebilir.

KAYNAK: https://www.searchenginejournal.com/google-business-lets-restaurants-add-menus-listings/234795/

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

SEO stratejileri ne sıklıkla güncellenmelidir?

SEO stratejileri ne sıklıkla güncellenmelidir?

0
Bu yazıda SEO ( Arama Motoru Optimizasyonu) stratejileri ve bu stratejiler hangi sıklıkta güncellenmeli hakkında bilgilere yer almaktadır. SEO İçin Arama İpuçları SEO stratejilerine geçmeden önce...