Ana SayfaPazarlamaInstagram Carousel Reklamları Yakında Hikayelere de Geliyor

Instagram Carousel Reklamları Yakında Hikayelere de Geliyor

-

Gün geçtikçe beklenilen yeni özelliklere kavuşan Instagram, oldukça revaçta olan hikayeler kısmını geliştirmeye çalıştığını ve herkes için daha kazançlı hale getirmenin yollarını arıyor. Bunda 2 sene kadar önce hayatımıza giren Instagram hikayeler reklamları sonrasında carousel reklamları da hikayelere kullanıma sunacağını paylaştı. Instagram Hikayeler Carousel Reklamları ile ilgili detayları aşağıda paylaşacağız.

Instagram Hikayeler Carousel Reklamları

Instagram blogunda yapıtığı açıklama ile herkesle paylaştı. Kasım 2017 verilerinde günlük 300 milyon aktif kullanıcıya ulaşan Instagram hikayelerin bu yeni güncelleme ile birlikte reklamların sınırlandırılmış yapısından da kurtulmanızı sağlayacak. Daha önce hikaye içerisinde tek bir video kullanabiliyorken şu an her reklamda 3 adet medyaya yer verilebiliyor ve bu yakın zamanda çok yaratıcı Instagram reklamlarıyla karşılaşma olasılığımızın artması demek.

Bu yeni reklamlar hikayelerde karşınıza çıktığında herhangi bir Instagram gönderisindeki gibi kullanılan video veya fotoğrafları arka arkaya görebilirsiniz ve reklamın parçaları arasında ileri geri yapabilir veya durdurabilirsiniz.

Instagram Hikayeler Carousel Reklamları
Instagram Hikayeler Carousel Reklamları

Reklam Verenler İçin Avantaj

Daha önce Instagram hikayeleri reklamları bir fotoğrafla veya bir video ile sınırlı olduğu için çeşitli kısıtlamalara yol açıyordu. Şimdi, aynı ortam türünden üçünü veya ikisinin birleştirilmiş olarak tek bir reklamda paylaşabilecekler. Reklam verenler ayrıca çıkartmalar ve/veya çizim araçları gibi diğer özellikleri de kullanabilecek, burada farklı bir kısıtlama söz konusu değil.

Bu, reklamverenlerin hikayelerini anlatırken üzerinde çalışabilecekleri tuval boyutunu büyük ölçüde genişletir. Üç bölüm halinde gösterilen bir video reklamı veya üç farklı ürün özelliklerini vurgulayan bir slayt gösterisi olsun içerik sizin hayal gücünüzle sınırlı ve bu da yepyeni ve çok önemli fırsatlar barındırıyor. Bir reklamda verilmek istenilen mesajı anlaşılır şekilde kullanıcılara ulaştırılmasına imkan tanıyacak.

Carousel hikayeleri reklamları ilk başta sınırlı bir reklamveren grubu üzerinde test ediliyor. Bunlardan bazıları GAP, Coca-Cola, Renault ve Paramount gibi büyük ve aktif Instagram reklam verenleri. Instagram, kullanıcıların ve markaların yeni reklam birimiyle nasıl etkileşim kurduğunu öğrenmek için zamana ihtiyacı olduğunu söylüyor ve Instagram hikayelerindeki carousel reklamlar test sürecini tamamladıktan sonra herkesin kullanımına açılacak.

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

SEO Uyumlu İçerik Nedir?

SEO Uyumlu İçerik Nedir?

0
SEO uyumlu içerik, web site ve içeriklerinizin arama motorlarında daha iyi bir performans göstermesi için oldukça önemlidir. Bu nedenle, SEO uyumlu içerik yazımı konusunda...