Ana SayfaSEOGoogle My Business Nedir?

Google My Business Nedir?

-

Google My Business işletmenizi Google Haritalar servisine ekleyebileceğiniz ve arama sorgularında çıkartmanıza yarayan bir Google servisidir. İşletmenizi Haritalara ekleyerek işletmenizin bilinirliğini ve bulunabilirliğini arttırabilirsiniz. Eskisine göre detaylandırılan hizmet sayesinde istediğiniz bölgedeki insanlara firmanızı gösterebilirsiniz.

Google My Business Ne İşe Yarar?

Google My Business ile işletmenizi haritalar ve arama sorguları üzerinden ücretsiz bir şekilde tanıtabilirsiniz. Çok bilinmese de etkisi inanılmaz oranda ciddidir. bireysel olarak yaptığım çalışmalarda eklediğim işletmelerin istatistik raporları oldukça etkili olduğunu ve müşteri dönüşünü çok iyi bir oranda sağladığını gördük. Kapsamlı ve koly şekilde işletmenizi ekleyerek insanların size kolay ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Google arama servisini ve ürünlerini kullanan kişiler arama yaptığında Google My Business sayesinde sizleri daha kolay bir şekilde bulabiliyor. Siteniz olmasa bile firmanızı ekleyebilir isterseniz Google My Business içerisinden ücretsiz site açabilirsiniz. Verilen hizmet ne kadar güzel olsa’da site ücretsiz olduğu için çok müdahale etme imkanınız bulunmuyor.

İşletmenizi eklerken ise sizden işletmenizi doğrulamanızı istiyor ister telefon ile ister iseniz işletmenize posta göndererek onaylıyorlar. Daha önce ise sadece posta ile onay vardı. Bu işlem ise haftalar sürebiliyordu postanın gönderilmesi ve ulaşması. SEO içinde çok önemli bir yeri olan bu servis yüksek maliyetli yükselme yerinde ücretsiz bir şekilde firmanızı tanıtmanızı sağlıyor. Google politikaları gereği doğru bilgiye ulaşmaya çalışan Google firmanızı doğrulasanız bile çalışanları tarafından doğrulama yapıyor.

İçerik Paylaşın Öne Çıkın

Google arama hizmetinin politikalarını burada da uyguluyor. Hizmet içerisinde yayınlar yayınlayabileceğiniz bir alan bulunuyor ve mümkün olduğunca buraya güncel yayınlar girmeniz gerekmektedir. Yayınlarınız arama sonuçlarında çıkacak ve size daha fazla erişim sağlanabilecektir. Google gözünde ne kadar güncel olursan o kadar kaliteli bir işletmesin gibi bir algı oluşmuş durumda. Firmanız dan ve ürünlerinizden devamlı haberler yayınlayarak ön plana çıkabilirsiniz.

Yayın Oluşturun

  1. Yenilikler
    İşletmeniz ile ilgili duyuru yapabileceğiniz yenilikleri duyurabileceğiniz bir bölümdür.
  2. Etkinlik
    Bir etkinlik düzenleyebilir başlangıç tarihi saati ve bitiş tarihi saati gibi değerleri girerek yayınlayabilir bu sayede dikkat çekebilirsiniz.
  3. Teklif
    Bu bölüm altında yayımlayacağınız duyurularda ise kuponlar dağıtabilir ve insanları kendinize çekebilirsiniz.
Can YİĞİTEROL
Can YİĞİTEROL
1999 Yılında Çorum'da doğdum. İnternet teknolojileri alanında kendimi okuma yazmayı öğrendiğim zamandan bu yana geliştiriyorum. Uzmanlık alanı olarak SEO ve Dünya'nın en büyük içerik yönetim sistemi olan Wordpress üzerinde kendimi geliştirmeye devam ediyorum. 7 yıldır kişisel blog sayfamda düşüncelerimi paylaşıyorum. Arama motoru optimizasyonunun bir sihir olduğuna inanıyorum ve bu beyinde sihire fazlasıyla yer var...

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

2024'te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

2024’te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

0
E-ticaret firmaları Instagram'ı, ürünlerini ve hizmetlerini sergilediği popüler bir araç olarak kullanmaya başladı. Bu platform, e-ticaret yapan küçük/büyük bütün işletmeler için yeni bir çağ...