Ana SayfaSEOGoogle, Arama Sonuçlarından Saldırıya Uğrayan Sitelerin Çoğunluğunu Kaldırıldı

Google, Arama Sonuçlarından Saldırıya Uğrayan Sitelerin Çoğunluğunu Kaldırıldı

-

Google, spam’a karşı verdiği mücadele çabalarıyla ilgili yeni ayrıntılar yayınladı. Başlıkta da belirttiğimiz gibi, Google, arama sonuçlarından saldırıya uğrayan sitelerin çoğunluğunu kaldırıldı. Arama sonuçlarındaki saldırıya uğrayan sitelerin %80’inin tespit edilip, gerekli işlemlerin yapıldığının da altını çizdi.

Arama devi, popüler içerik yönetim sistemiyle doğrudan çalışarak, forumları ihlal eden ve spam içeren yorumlar barındıran sitelere karşı savaşarak çabalarını sürdürmeyi planlıyor.

“Geçtiğimiz yıl, kullanıcıların web sitelerini saldırıya uğratmasından kaynaklanan etkiyi azaltmaya yönelik büyük bir çaba gösterdik ve ele geçirilen sitelerin %80’inden fazlasını arama sonuçlarından tespit edip kaldırabildik. Ayrıca, forumları ve yorum bölümlerini kötüye kullanan spam göndericilere karşı onlara yardımcı olmak için WordPress ve Joomla gibi birçok popüler içerik yönetim sistemi sağlayıcısıyla da yakın bir şekilde çalışıyoruz. ”

Önerilen Yazı; Sitenizi Neden Daha Güvenli Hale Getirmelisiniz? Nasıl Getirebilirsiniz?

Google’ın 2017’de yaptığı çalışmalardan çıkarılan bazı önemli istatistikler;

  • Google, dünya çapında 250’den fazla web yöneticisi toplantısı ve ofis toplantıları ile 220.000’den fazla web sitesi sahibine ulaştı.
  • Google, Search Console aracılığıyla kayıtlı web sitesi sahiplerine 45 milyondan fazla bildirim gönderdi ve bunları web sitelerinde aramalarındaki görünümünü etkileyebilecek olası sorunlara karşı uyardı.
  • Google, web yöneticilerine Google’ın yönergelerine aykırı uygulamalar hakkında 6 milyon manuel işlem mesajı göndererek, sorunların nasıl çözüleceğine ilişkin bilgiler verdi.
  • Google, yaklaşık 90.000 arama için gönderilen spam raporlarından yardım alarak harekete geçti.

Önerilen Yazı; WordPress Güvenliği İçin Yapılması Gerekenler

Google, elbette, arama yapan kullanıcılarını ve site sahiplerini spam’den korumaya yönelik çabalarını sürdürecek. Şirket ayrıca, kullanıcıları Google aramasında karşılaşılan sorunları bildirerek yardım etmeye teşvik etmeye çalışıyor. Bu işlemi, arama sonuçları sayfasının altındaki “Geri bildirim gönder” bağlantısını tıklayarak yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

SEO Terminolojisinde Mutlaka Bilmeniz Gereken Terimler

SEO Terminolojisinde Mutlaka Bilmeniz Gereken Terimler

0
SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), dijital pazarlama alanında işletmeler için önemli bir yere sahiptir. SEO terminolojisinde bilinmesi gereken önemli terimler yer alır. Bu terimler hakkında...