Ana SayfaSEOGoogle My Business Yeni Yönetim Paneliyle Sınırsız Konum Yönetme İmkanı Veriyor

Google My Business Yeni Yönetim Paneliyle Sınırsız Konum Yönetme İmkanı Veriyor

-

Google My Business, işletmenizi Google Haritalar servisine eklemenize ve arama sorgularında yer alacak bilgileri işletmelerin ayarlamasını sağlayan bir Google servisidir. İşletmenize ait verileri Google My Business’a ekleyerek işletmenizin bilinirliğini ve arama motorunda bulunabilirliğini arttırabilirsiniz. Yapılan son arayüz güncellemesi ile daha kullanışlı hale gelen Google My Business sayesinde bulunduğunuz konumdaki insanlara firmanızı gösterebilirsiniz. Google My Business ajans yönetim paneli ile buradaki adımları daha da ileriye götürmek mümkün hale geldi.

Klasik bildiğimiz Google My Business hesaplarında eklenebilen konum sayısı sınırlıydı. İstediğiniz kadar konum ekleyip listelemesini tek bir yerde yapabileceğiniz yeni Google My Business Ajans Yönetim Paneli resmi olarak kullanıma sunuldu.

Google, geçen ay içerisinde bu yeni panelinin yolda olduğunu ve ajansların kendileri için özel olarak hazırlanmış Google My Business ajans yönetim paneli hesaplarına kısa sürede erişebileceklerini paylaşmıştı.

Yapılan bu Google My Business güncellemesi öncesine bir hesapta en fazla 100 konum yönetilebiliyordu. Google My Business ajans hesapları ile artık sınırsız sayıda lokasyonu yönetilebiliyor.

Google My Business Nedir?

Google My Business Ajans Yönetim Paneli Hangi Özellikleri Sağlıyor

Google My Business kullanmakta olan ajanslar artık özel özellikler sunan yeni Google My Business Ajans yönetim paneli ile aşağıdaki özellikleri kullanabilecekler:

  • Tek bir hesap altında tüm yerleri yönetin: Tüm kayıtlı ajanslar artık hızlı bir şekilde tek bir ajans hesabında binlerce konumu yönetebilir.
  • Girişleri yönetmek için davetiye alın ve gönderin: Yeni ajans yönetim paneli, Google listelemelerini daha kolay yönetmek için davetiyeler gönderip almanızı sağlar. Ajanslar ayrıca bu taleplerin durumunu ajans yönetim paneli içerisinden de görüntüleyebilir.
  • Konum Grupları(Location Groups): Konum yönetimini basitleştirmek için, bir ajans hesabındaki tüm konumların artık bir konum grubunda (önceden bir işletme hesabı olarak bilinir) bulunması gerekir. Ajanslar, bir müşterinin bulunduğu yere bir konum grubu aracılığıyla erişmeyi talep edebilir veya müşteriler, girişlerinin birlikte yönetilmesi için bir ajansın konum grubunu davet edebilir.
  • Kullanıcı Grupları(User Groups): Kullanıcı Grupları, ajansların ekipleri etkili bir şekilde yönetmelerini ve konum gruplarına erişimi kontrol etmelerini sağlar.
  • Arama: Ajans yönetim paneli, ajansların tüm hesaplarındaki veya belirli bir konum grubu içindeki konumları etkili bir şekilde aramalarını sağlar.

Yeni yönetim paneline erişmek isteyenler buradan kayıt olabilir.

Google My Business Anonim Derecelendirmeleri Dikkate Almayacak

KAYNAK: SearchEngineJournal

 

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

0
Günümüz Dijital Dünyasında, reklam ve pazarlama stratejileri hızla değişmektedir. Bu değişimde en önemli rol oynayan şeylerden biri de farklı dijital reklam modellerinin olmasıdır.  Interstitial Reklamlar Interstitial...
SWOT Analizi Nedir?

SWOT Analizi Nedir?