Ana SayfaSEOGoogle Analytics'te Yer Alan Hata Yüzünden Kullanıcıların Verileri Silindi

Google Analytics’te Yer Alan Hata Yüzünden Kullanıcıların Verileri Silindi

-

Google Analytics‘te yer alan hata yüzünden bazı kullanıcıların verileri silindi. Şimdilik bazı hesaplarda gözlemlenen hatanın kalıcı mı yoksa geçici bir hata mı olduğu bilinmiyor.

Google Analytics’te Yer Alan Hata

Google Analytics’te yer alan hata ile bazı kullanıcıların hesaplarında “Kullanıcılar” bölümünde hiçbir veri gösterilemiyor. Bu sorunun verilerin kaybolmasından kaynaklı mı yoksa var olan verinin okunmasından kaynaklı mı olduğu henüz bilinmiyor.

Henüz Google tarafından resmi bir açıklama yapılmayan hata Teksaslı bir SEO uzmanı tarafından fark edildi. SEO uzmanın yaptığı açıklamada, 2018 ile 2016 yıllarını karşılaştırdığını, “Kullanıcılar” bölümüne tıkladığında tüm verilerin düz bir çizgi olarak göründüğünü ve noktaların üzerine gelindiğinde verinin “Sıfır” olarak göründüğünü söylüyor. Bu durumun sadece bir site için mi, yoksa tüm siteler için mi geçerli olduğunu anlamak isteyen SEO uzmanı  bir düzineden fazla sitenin Google Analytics verilerini inceleyerek sorunun sadece bir hesap veya site için değil tüm siteler için olduğunu tespit ediyor.

Hatanın tespiti sırasında çekilen ekran görüntüsü ise şu şekilde;

Google Analytics'te Yer Alan Hata Yüzünden Kullanıcıların Verileri Silindi
Google Analytics’te Yer Alan Hata Yüzünden Kullanıcıların Verileri Silindi

SEO uzmanının hesaplarda yaptığı incelemeler sırasında, bir hesapta “Kullanıcılar” bölümünün tamamen kaldırıldığı gözlemleniyor. Ufak bir araştırma yapıldığında hatanın sadece 1 kişi tarafından fark edilmediği de ortaya çıkıyor. Ancak Google şu ana kadar kullanıcılar tarafından sosyal medya üzerinden gönderilen mesajlara henüz cevap vermedi. Google’ın bu hata hakkında kısa zamanda resmi bir açıklama yapması bekleniyor.

Kaynak : Search Engine Journal

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

seo uyumlu içerik nedir içerik üreticiliği seo içerik içerik hazırlama

İçerik pazarlama ile marka bilinirliği nasıl sağlanır?

0
İnsanlar markanızın varlığından haberdar değillerse sizden alışveriş yapamazlar. Marka bilinirliğinin amacı da tam olarak budur. Marka bilinirliği, insanların size ihtiyaç duyduklarında işletmenizi tanımalarına ve...